V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

Nový seriál na našom magazíne!

tyzdenna-akcia-na-prislusenstvo-28.3---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Ako prvé ti chcem dať určite na známosť, že magazín SvetApple.sk bude pripravovať každý týždeň originálnu zľavu na iPhone príslušenstvo v spolupráci s internetovým obchodom iPhoneDoplnky.eu. Každý týždeň tak môžeš získať super zľavu na super produkt. Návod ako na to nájdeš na konci článku, pozri sa čo je to tentokrát v našom článku: Týždenná akcia na príslušenstvo! (28.3. – 3.4.)


Aktualizácia iOS 9.3.1

ios-9.3.1---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Len po krátkej dobe (cca po týždni) Apple vydalo prvú aktualizáciu iOS 9.3.1, ktorá opravuje problém týkajúci sa otvárania odkazov v prehliadači Safari. Táto aktualizácia sa očividne ničoho iného netýka, čomu nasvedčuje aj malá veľkosť aktualizácie.

Viac sa dočítaš v našom článku: Apple vydal aktualizáciu iOS 9.3.1


Tesla predstavila model 3

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

To, o čom sa dlhé roky hovorilo sa napokon stalo skutočnosťou. Tento týždeň Tesla predstavila svoj najmenší a najlacnejší elektromobil, ktorý si takmer okamžite predobjednalo vyše 133 000 zákazníkov. Jeho označenie je model 3 a mieri pomerne vysoko. Stoji fantastické peniaze a ponúka naozaj obrovské množstvo technológií, výborný dojazd, je veľmi rýchle a konkuruje nemeckej trojke!

Prečítaj si viac v našom článku: Tesla predstavila Model 3


Unboxing iPhone SE

iPhoneSE-unboxing---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Jedna z veľmi dôležitých vecí, minimálne pri Apple, je aj balenie, v ktorom sa po prvý krát dostáva nový produkt priamo k zákazníkovi. Apple je všeobecne známe tým, že si na baleniach dá záležať a nejde len o produktovú líniu iOS ale tiež nájdeme nádherné a premyslené balenia napríklad pri Macoch či iPodoch. Nie je to tak dávno, čo sa na svetlo sveta dostal úplne nový iPhone SE. Čuduj sa svete, ten je už dnes v niektorých krajinách v predaji.

Aj ty si môžeš pozrieť prvý unboxing v našom článku: Unboxing iPhonu SE!


Pozadia s iPhone SE a 9,7″ iPadu Pro

iphoneSE-pozadia---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

iPhone SE spolu s 9,7″ iPadom Pro bol predstavený na špeciálnom evente 21. marca 2016, kedy sme mohli počas prezentácie vidieť nielen nové zariadenia, ale aj pozadia od Apple. Keďže tieto dve zariadenia budú predávané s predinštalovaným iOS 9.3, tak sme očakávali, že pozadia budú súčasťou aktualizácie, no neboli. Naša redakcia sa ale nevzdávala a po vaších ohlasoch, že tieto pozadia chcete, sme vám ich nakoniec zohnali.

Stiahnuť si ich môžeš v našom článku: Stiahni si pozadia iPhonu SE a 9,7″ iPadu Pro


V SR je možné predobjednať si iPhone SE a  9,7″ iPad Pro

iphoneSE-Slovensko-ipad-pro--titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

A je to tu! To, na čo sme sa všetci tešili a písali ste nám do správ na facebooku. Tento týždeň odštartovali na Slovensku predobjednávky iPhonu SE a 9,7″ iPadu Pro. Ak máš o niektoré z týchto zariadení záujem, tak neváhaj a objednávaj hneď teraz.

Ako ? To sa dozvieš v našom článku: Na Slovensku je možné si predobjednať iPhone SE a 9,7″ iPad Pro


Zistili sme, kedy sa objaví iPhone SE u slovenských operátorov

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

iPhone SE je pravdepodobne najdiskutovanejším telefónom posledných týždňov. Apple určite urobil zaujímavý krok, ktorým vyplnil dieru na trhu a ponúkol špičkový smartfón, ktorý ponúka to najlepšie z predchádzajúcich troch generácií. Už sme zistili, že iPhone sa dá u niektorých predajcov predobjednať, ale ako to bude s dostupnosťou u slovenských operátorov?

Odpoveď nájdeš v našom článku: Kedy sa objaví iPhone SE u slovenských operátorov?

Úžasný koncept 15″ MacBooku Pro 

martin-hajek-macbook-15---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Pokiaľ by na svete niekto hľadal dizajnéra, ktorý vytvára asi najkrajšie, najlepšie spracované a najreálnejšie Apple zariadenia a koncepty vôbec – jedno z popredných mien v takomto výbere by bol určite aj šikovný a talentovaný 3D grafik, Martin Hajek, ktorý sa už niekoľko rokov realizuje a vytvára naozaj profesionálne projekty. Tentokrát sa zameral na veľký 15″ MacBook Pro. Vytvoril jeho novú generáciu a musíme povedať, že sa mu to celkom podarilo!
Nenechaj si újsť tento nádherný koncept a pozri si ho v našom článku: Martin Hajek zamakal a vytvoril perfektný koncept MacBooku Pro 15″


Prinášame ti návod ako v novom iOS 9.3 uzamknúť poznámky

poznamky-heslo---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Aktualizácia iOS 9.3 so sebou síce nepriniesla ohromné zmeny v dizajne, ale pribudlo pár noviniek, ktoré stoja za spomenutie a malé predstavenie. Po inštalovaní aktualizácie si v aplikácii Poznámky môžeš svoje zápisky zamknúť na heslo alebo Touch ID.

Ako? To sa dozvieš  v našom článku: Ako nastaviť v Poznámkach heslo?


Prinášame ti návod ako pohodlnejšie čítať webové stránky

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Pred pár dňami sme obdržali na jeden z našich redakčných e-mailov otázku, ktorá sa týkala čítačky, ktorú má Apple vstavanú v Safari. Popravde, ani sme si neuvedomili, že by ju niekto nevedel používať, avšak pravda je taká, že odpovedať nevedel ani človek, ktorý sa v našej redakcií venuje správam a tak sme sa rozhodli, že o čítačke napíšeme článok. Je to totiž skvelá funkcia, ktorú ale veľa ľudí nepoužíva. Jednak ani veľa z nich nevie, že v iPhone niečo podobné majú a ďalší dôvod je, že nevedia ako ju spustiť.

Všetko potrebné sa dozvieš v našom článku: Ako pohodlnejšie čítať aj náš web? iOS má skvelé riešenie!


Pozreli sme sa na to, prečo bol iPhone 5S taký megaúspešný

iphone5S-megaúspešný---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple má vo svete technológií vynikajúcu pozíciu. Takmer každý jeden produkt, ktorý kedy predstaví sa stane do pár mesiacov či rokov úspešným hitom a pokiaľ aj nie je úplným hitom, je minimálne úspešný a jeho predaje sú vyššie ako predaje pri konkurencií. iPhone 5S zaručene hitom bol a bol megaúspešným hitom. Jeho predaje boli fantastické ešte aj minulý rok, kedy už bol jeho HW pomerne dosť zastaralý.

Presne preto sme hľadali odpoveď na otázku, čo stojí za jeho úspechom, v našom článku: Prečo bol iPhone 5S taký megaúspešný?

Je v iPhonoch dôležitejší hardvér alebo softvér?

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

V posledných rokoch sme všetci zvyknutí na to, že každá nová generácia iPhonu či iPadu prinesie vylepšenie výkonu, grafiky či bezdrôtových sietí. Mať najnovšie zariadenie s najlepším výkonom je síce skvelé, ale kameňom úrazu, čo je pri Apple už takmer bežné, je softvér.

Odpoveď na otázku čo je lepšie sme hľadali v našom článku: Je v iPhonoch dôležitejší hardvér ako softvér?


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here