Spoločnosť Apple sa za posledné roky postarala o predstavenie hneď niekoľkých externých obrazoviek pre svoje počítače. Obrovskou nevýhodou je však ich cena, ktorá mnohokrát prevyšuje cenu samotných Macov.

Oveľa lepšie sa v tejto kategórii vodí Samsungu, ktorý predstavil ďalší prírastok do rodiny monitorov. Novinkou je obľúbený inteligentný Samsung Monitor M8, ktorý dostane aktualizáciu už v roku 2023. Okrem vylepšení sa dočkáme aj úplne nového modelu v menšom prevedení a nižšou cenou.

K predchádzajúcej 32″ možnosti, ktorá sa dá kúpiť po zľave od cca 450 €, pribudne nová 27″ veľkosť, pričom obe obrazovky so 4K rozlíšením získajú podporu technológie HDR10+, novú orientáciu na výšku a ďalšie funkcie. Na obrazovke sa tiež nachádza plochý LCD panel s rozlíšením 4K UHD, ktorý poskytuje jas 400 nitov a obnovovaciu frekvenciu 60 Hz.

Dokonalá alternatíva k Apple obrazovkám

Oba modely si zachovávajú svoje kľúčové funkcie, ako je pripojenie prostredníctvom USB-C, podpora AirPlay, alebo umiestnenie integrovanej kamery. Monitor je ako inak inteligentný, takže si doň priamo môžete stiahnuť aplikácie, podobne ako v prípade televízorov.

Samsung Smart Monitor M8
Zdroj: Engadget

Aj keď sa nový monitor nevyrovná kvalite Studio Display, vzhľadom na jeho cenu sa nákup oplatí ďaleko viac pre väčšinu bežných spotrebiteľov. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Brali by ste takéto riešenie od Samsungu? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Apple má v pláne predstaviť nového nástupcu pre iMac. Vieme kedy ho môžeme očakávať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -