Len ťažko by sme hľadali zariadenie, ktoré sa na zozname dostupných produktov spoločnosti Apple nachádza pol dekády. Ťažko, ale nie nemožne nakoľko Apple Watch Series 3 sú práve týmto zariadením. To sa ale dnešným predstavením nových modelov jablkových hodiniek skončilo a Apple Watch tretej generácie končia svoju púť. Cenovo najdostupnejšou možnosťou sa odteraz stávajú nové Apple Watch SE.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo novú generáciu hodiniek Apple Watch Series 8

Hodinky Apple Watch Series 3, ktoré boli k dispozícii od roku 2017, mali prakticky rovnaký dizajn ako pôvodné modely Apple Watch a Apple Watch Series 2. Jednalo sa o prvé smart hodinky na trhu, ktoré disponovali mobilným pripojením LTE. To je však paradoxne na Slovensku stále nedostupné.

Dohady o ukončení predaja tohoto modelu sa zmietali v komunite fanúšikov už niekoľko rokov, pričom na tento krok došlo práve dnes. Žezlo najlacnejších „smart-watchiek“ od giganta z Cupertina preberajú Apple Watch SE druhej generácie, ktoré sa verejnosti ukázali dnes počas konferencie Far Out.

Hodinky Apple Watch Series 3
Zdroj: Apple

Ukončenie predaja Apple Watch Series 3 bolo nevyhnutné, keďže na tomto zariadení nie je možné spustiť nadchádzajúci systém watchOS 9, ktorý je kompatibilný len so Series 4 a novšími hodinkami. Hodinky Series 3 sú obmedzené na watchOS 8 a nebudú dostávať žiadne ďalšie veľké aktualizácie operačného systému.

Porovnanie Apple Watch Series 3, Series 6 a Series 7
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -