Nedávne finančné výsledky spoločnosti Apple potvrdzujú, že iPhone je spomedzi všetkých jablkových zariadení v neustálom centre pozornosti. Rast predaja iPhonov často ovplyvňuje celkové výsledky firmy, pričom jedným z faktorov je aj rast pochádzajúci od používateľov systému Android. Bližšie sa na túto tému pozrela analytická spoločnosť CIRP vo svojom najnovšom prieskume.

Na iOS prechádza stále veľké množstvo používateľov Android

Drvivá väčšina používateľov, ktorí fungujú na systéme iOS už v minulosti iPhone mala. Menšie, no aj tak podstatné a stabilne rastúce percento používateľov prešlo zo systému Android na iPhone.

Za posledných päť rokov sa percento kupujúcich iPhonu, ktorí prešli zo systému Android na iPhone, pohybovalo v rozmedzí 11-15 %. Za posledný rok až 13 % kupujúcich iPhonu v USA uviedlo, že ho vymenili za zariadenie s Androidom.

Prechod na smartfón so systémom Android sa oproti roku 2022 mierne znížil, nakoľko v tom čase dosahovalo percento nových používateľov až 15 %. Tento údaj predstavoval najvyšší bod v päťročnom období, počas ktorého sa hranica priemerne pohybovala na úrovni okolo 13 %.

Prieskum počtu majiteľov iPhonu
Zdroj: CIRP

V predchádzajúcich fázach rastu trhu s iPhonmi spoločnosť Apple agresívne vyhľadávala používateľov systému Android a ponúkala im programy, ktoré uľahčovali prenos obsahu.

V posledných rokoch sa však spoločnosť Apple viac spoliehala na často diskutovaný uzavretý ekosystém, čím vytvorila prekážky pre bezproblémovú komunikáciu používateľov Androidu s majiteľmi iPhonov. Týmto spôsobom nepriamo nabádala majiteľov Androidu k prechodu na platformu iOS.

Ako už určite viete, európski regulátori sa stále viac angažujú v procese odstraňovania týchto bariér. Úroveň používateľov, ktorí prechádzajú naopak z iPhonu na Android je stále nízka. Uvidíme, do akej miery tento trend ovplyvnia blížiace sa zmeny pre jablkový operačný systém, ktoré dorazia v aktualizácii iOS 17.4.

Prečítajte si tiež  iPhone vás tajne "fotí" každých 5 sekúnd: Nie je to úplne konšpiračná teória

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJCIRP
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.