Okrem nového MacBooku Air 15″, ktorý sa stretol s prvými problémami sa na zoznam pridáva aj nadupaný Mac Pro. High-endový počítač pre profesionálov trpí zvláštnou chybou, ktorú by ste pri tak drahom zariadení určite neočakávali.

Spoločnosť Apple priznala, že má problém s niektorými internými diskami SATA v Macu Pro 2023, ktoré sa môžu odpojiť od počítača po tom, čo sa prebudí z režimu spánku. Gigant z Cupertina oznámil, že pracuje na odstránení tohto problému a že ho vyrieši v budúcej aktualizácii macOS.

Nedávno predstavený Mac Pro 2023 disponuje portami SATA na pripojenie interných pevných diskov okrem úložiska SSD. Niektoré z týchto diskov sa však môžu kvôli chybe odpojiť a tým pádom sú nepoužiteľné.

Prémiový Mac čelí banálnemu problému

V praxi to znamená, že keď váš Mac prebudíte z režimu spánku, disk sa neočakávane odpojí. Problém pretrváva v prípade, že sa počítač automaticky uspí, alebo ho do režimu úspory uvediete manuálne. Jediným riešením tejto komplikácie je momentálne reštartovanie Macu, čím sa disk opätovne pripojí.

Mac Pro na stole vedľa monitora XDR Pro Display
Zdroj: Bloomberg

Ako dočasné riešenie môžu tiež používatelia zabrániť tomu, aby sa ich Mac Pro uspal tak. V nastaveniach stačí jednoducho zvoliť možnosť zabránenia automatického uspávania pri vypnutom displeji.

Čo prináša Mac Pro 2023? 

Nová generácia Macu Pro dostala čip M2 Ultra, ktorý má 24-jadrový CPU, až 76-jadrový GPU a 192 GB RAM. To z neho robí ideálny stroj pre profesionálov, ktorí potrebujú zvládnuť náročné úlohy, ako je 3D grafika, video úprava a strojové učenie.

Nový Mac Pro má tiež 32-jadrový Neural Engine, ktorý poskytuje neuveriteľnú rýchlosť a presnosť pri spracovaní dát. Zariadenie je vybavené najnovším bezdrôtovým pripojením s Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Tieto technológie umožňujú rýchlejšie a stabilnejšie prenosy dát a spojenia s príslušenstvom.

Mac Pro na stole
Zdroj: The Verge

V prípade dizajnu sme sa dočkali rovnakého prevedenia ako pri predchádzajúcej verzii s procesorom Intel. Kolos medzi jablkovými počítačmi disponuje ôsmimi portami Thunderbolt 4, dvomi portami HDMI, šiestimi slotmi PCIe a dvomi portami 10 Gigabit Ethernet.

Prečítajte si tiež  Zabudnite na Mac Pro za 65 tisíc eur. Nový model má úplne inú cenovú politiku

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -