Spoločnosť Apple včera oficiálne začala predávať svoj nový 15″ MacBook Air, ktorý predstavila na minulotýždňovej konferencii WWDC 2023. Prvé testy odhalili, že nové zariadenie má problém týkajúci sa úložiska.

Podobný scenár sa odohral už minulý rok, v prípade predstavenia MacBooku Pro 13″ s aktualizovaným čipom M2. Teraz sa kormidla chopil nový MacBook Air 15″, ktorý v základnej konfigurácii dostal 256 GB pamäť.

Práve táto verzia má nižšiu rýchlosť SSD ako modely s 512 GB, 1 TB a 2 TB úložiskom. Dôvodom je to, že vstupná verzia s 256 GB SSD používa jeden čip NAND, zatiaľ čo väčšie modely ich používajú viacero. Vďaka tomu sú schopné zvýšiť rýchlosť čítania a zápisu na SSD.

Základná verzia s kompromisom

Rozdiel v rýchlosti SSD môže byť badateľný pri úlohách, ako je napríklad kopírovanie súborov na externý disk, alebo pri veľkej záťaži systému. Problém s rýchlosťou sa môže vyskytnúť aj v prípade, keď Mac používa SSD ako virtuálnu pamäť, ak je RAM plne obsadená.

MacBook Air 15" vo farbe Starlight
Zdroj: Engadget

Pre bežného používateľa, ktorý si vyberie základný 15″ model MacBooku Air, by však tento aspekt nemal byť problémom. Používatelia, ktorí sa zameriavajú na rýchlosť zápisu a čítania SSD alebo iné prvky spojené s výkonom väčšinou siahajú väčšinou po high-endových modeloch MacBooku Pro 14″ a 16″.

Čo ponúka nový MacBook Air 15″? 

15″ MacBook Air má rovnaký čip M2 ako jeho menší brat s 13″ obrazovkou, pričom dizajn bol do bodky zachovaný. Jediným rozdielom je väčšie telo, obrazovka a sústava šiestich reproduktorov, namiesto štyroch v 13″ modeli. Zariadenie kúpite aj na Slovensku, pričom jeho cena štartuje na 1 599 €.

Podľa prvých recenzentov a používateľov, ktorí si mohli laptop vyskúšať už skôr, je práve tento model vítaným kusom skladačky, ktorý v ponuke Apple chýbal ako soľ. Vlastne sa až čudujeme, prečo niečo podobné neprišlo už pred rokmi.

MacBook Air 15"
Zdroj: Apple

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nového MacBooku Air 15″, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky.

Prečítajte si tiež  MacBook Air 15" v prvých recenziách: Prečo ho Apple nepredstavilo skôr?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -