Ďalším veľkým krokom v prípade jablkových počítačov bude prechod na OLED obrazovky. K tejto téme sa vyjadril známy analytik Ross Young zo spoločnosti Display Supply Chain Consultants, ktorý to s ich skorým príchodom nevidí vôbec ružovo.

Podľa správ z dodávateľského reťazca budú výrobcovia komponentov potrebovať niekoľko rokov na to, aby sa pripravili na masovú produkciu OLED panelov pre notebooky. Nové modely MacBookov by sa tak mali verejnosti ukázať až o niekoho rokov. To však neznamená, že do tej doby sa žiadnych upgradov pre obrazovky nedočkáme.

OLED displeje by mali priniesť mnohé výhody pre MacBooky Pro v porovnaní s LCD displejmi, ktoré sa momentálne používajú. Medzi ne patria vyšší jas, vyšší kontrast s tmavšou čiernou alebo lepšia úspora energie pre dlhšiu životnosť batérie.

MacBooky Pro sa dočkajú OLED displejov. Tak skoro to však nebude

Aj keď predpoklady poukazujú na v celku široké časové rozmedzie, v ktorom sa MacBookov Pro s OLED obrazovkami dočkáme, Young v tom má jasno. Modely budúcej generácie s využitím tejto technológie by mali byť predstavené najskôr v roku 2026 alebo 2027.

MacBook Pro 14"
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

MacBook Pro však nie je jediným zariadením, ktoré sa v budúcnosti dočká prechodu na OLED displeje. Nová správa tiež potvrdzuje podrobnosti o plánovaných modeloch iPadu Pro s displejmi OLED, ktoré by sa mali predstaviť už budúci rok.

Panely pre plánovaný modelový rad by mali dodávať spoločnosti LG a Samsung. Spoločnosť Apple však údajne hľadá aj ďalších dodávateľov, keďže produkcia bude rozsiahla a firma musí získať čo možno najväčšie kapacity.

Prečítajte si tiež  iPad mini a iPad Air sa dočkajú nových obrazoviek. Apple chystá veľkolepý prechod na OLED

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -