Príchod nových MacBookov Pro sa neodvratne blíži a aj napriek tomu, že sa po dizajnovej stránke nedočkáme žiadnych zmien, máme sa na čo tešiť. Profesionálne jablkové počítače prinesú novú generáciu čipov Apple Silicon s označením M2 Pro a M2 Max, ktoré opäť prekonajú limity výkonu. Budú však obsahovať aj niekoľko nenápadných noviniek, ktoré výrazne posunú rýchlosť zariadenia.

Prečítajte si tiež  Počítače Mac s novou generáciou čipov Apple Silicon dorazia už onedlho

Okrem zavedenia nových čipov z vlastnej produkcie sa Apple chystá výrazne navýšiť rýchlosť RAM pamäte. Dvojica nových Pro verzií bude obsahovať pamäťové čipy LPDDR5X od spoločnosti Samsung. V porovnaní so súčasnými modelmi by sme mali byť svedkami až 33% nárastu rýchlosti, o čo sa majú postarať práve spomínané čipy.

Čo sa týka konfigurácií, v tomto súdku sa zatiaľ nepodarilo odhaliť veľké množstvo informácií. Novinkou v ponuke jablkových počítačov sa však stane aj Mac mini, ktorý čaká na upgrade prakticky od uvedenia čipov Apple Silicon.

MacBook Pro 14" a 16"
Zdroj: Apple

Mac mini novej generácie bude údajne vybavený rovnakým čipom M2 ako MacBook Air a 13″ MacBook Pro. Firma Apple testovala čip M2 Pro v novom Macu mini, ktorý sa vyznačuje zvýšeným počtom jadier, no Gurman neponúkol žiadne ďalšie objasnenie, či spoločnosť pokračuje s týmto modelom.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here