To, v čom je spoločnosť Apple veľmi dobrá je spôsob, akým si dáva záležať na majiteľoch starších zariadení. Operačný systém iOS 16 podporuje aj iPhone X z roku 2017, čo pri konkurenčnej platforme Android nie je samozrejmosťou. Aj vďaka tomu je technologický gigant z Cupertina na základe dát zo spoločnosti Mixpanel podstatne šikovnejší v zavádzaní nového operačného systému medzi už existujúce zariadenia.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Aby sme to priblížili, operačný systém Android 13 bol verejnosti sprístupnený verejnosti už 15. augusta 2022, čo bolo približne mesiac pred oficiálnym štartom iOS 16 (ten sa konal 12. septembra 2022).

Znamená to, že konkurenčný systém mal o trochu viac času na to, aby sa adaptoval na čo najväčšom počte zariadení. V súčasnosti je však jeho zastúpenie také mizerné, že tomu možno nebudete veriť.

Analytici totiž zistili, že Android 13 sa v súčasnosti nachádza len na 5,2 % všetkých zariadeniach. Čítate správne.

Apple je s iOS 16 skoro pätnásťkrát úspešnejšie

Apple vydalo iOS 16 pre všetkých používateľov
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Naproti tomu stojí porovnanie so spoločnosťou Apple, ktorej iPhony majú, ako už bolo povedané vyššie, oveľa lepšiu a dlhodobejšiu podporu zo strany výrobcu.

V praxi to zaisťuje, že najnovší operačný systém iOS 16 nájdeme v druhej polovici januára 2023 až na 75,36 % zariadeniach, pričom predošlí iOS 15 je na 19,71 % zariadeniach a staršie systémy na 4,93 % zariadeniach.

Loopi reklama
Reklama

Aj to je jeden z dôvodov, prečo si ľudia tak obľúbili iPhone. Keď si ho totiž kúpia povedzme v roku 2023, je vysoká pravdepodobnosť, že sa do roku 2029 vylepší vďaka viacerým softvérovým funkciám. Toto pri väčšine Androidoch nehrozí.

Dajte nám vedieť do komentára, aké operačné systém využívate vy. Prešli ste už na iOS 16 alebo Android 13 (v závislosti od toho, akú platformu preferujete)? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V týchto autách bezdrôtovo nabiješ iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -