Blížime sa do finále. Od predstavenia iPhonu 12 nás delia už iba týždne. Teraz na internet uniklo zadné sklo pre iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max. Ukazuje LiDAR skener a presné usporiadanie fotoaparátov.

iPhone 12 Pro a jeho dizajn

Pôvodné úniky naznačovali, že Apple rozloží šošovky a LiDAR skener do štvorca. Pôsobilo by to o niečo symetrickejšie. Tejto zmeny sa však pravdepodobne nedočkáme. iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max budú mať podobný dizajn (fotoaparátu) ako predchodcovia.

Svoju polohu tak zmení iba mikrofón a presunie sa mierne doprava. Na jeho pôvodnom mieste bude LiDAR skener s podobnými rozmermi ako LED dióda (vo vrchnej časti).

Na základe dnešného úniku, o ktorý sa postaral leaker Mr.White môžete vidieť, ako to celé bude vyzerať. Z fotografie nie je dobre čitateľné, v ktorej farbe sa nachádza mliečne sklo. Ide buď o „Space Gray“ alebo „Midnight Green“.

Môže ísť aj o fake…

Určite ste si všimli, že na jednom dielci je LiDAR skener a na druhom nie. Leaker doposiaľ neobjasnil o aké verzie sa jedná…Prvá teória hovorí, že v jednom prípade ide o iPhone 12 Pro Max (6,7) a v druhom o iPhone 12 Pro (6,1″).

3D skener by bol výsadou len väčšieho prevedenia. Nebolo by to moc fér, no v Cupertine robili podobné rozdiely aj v minulosti (optická stabilizácia obrazu či duálna kamera pre modely Plus). Druhá teória hovorí, že v oboch prípadoch sa jedná o menší model „Pro“. Na vrchu ale vidíme iPhone 12 Pro (6.1″) a na spodku minuloročný iPhone 11 Pro (5,8″).

Pokiaľ sa zameriate na okraje, zbadáte tiež jemné zaoblenie. Nič podobné však na novej vlajkovej lodi neočakávame. S veľkou pravdepodobnosťou sa tak môže jednať o podvrh, na ktorý naleteli aj tie najväčšie svetové média zaoberajúce sa spoločnosťou Apple. V tomto prípade si utvorte názor sami. Čo si o tom myslíte?

zdroj

Prečítajte si tiež  Je to oficiálne: V iPhone vymeniteľné batérie nikdy neuvidíme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.