Čo dnes ľudia nevymyslia. Majitelia iPhonu vo veľkom prechádzajú na operačný systém iOS len preto, aby už nikdy nemuseli používať Android. Evidentne sú ale aj takí, ktorí po „zelenom panáčikovi“ túžia na opačnej strane. Po novom je možné vďaka jailbreaku nainštalovať práve Android na iPhone 7 alebo iPhone 7 Plus.

Na iPhone 7 sa dá nainštalovať Android.

Svet je plný paradoxov a inštalácia Andoridu na iPhone 7 je jedným z nich. Človek by sa tomu možno aj čudoval, ale potom si uvedomí, že na MacBook, ide bez väčších problémov nainštalovať Windows. Podobné „úlety“ teda nie sú ničím výnimočným.

Používatelia platformy iOS majú už dlhšiu dobu k dispozícii Jailbreak checkra1n. Pomocou neho môžu získať bootloader Project Sandcastle a následne nainštalovať Android na staršie modely jablkových zariadení.

Pokiaľ vás tento nápad zaujal, môžete si o ňom prečítať viac na tejto stránke. Dopredu ale upozorňujeme, že to nemusí byť až také atraktívne pre človeka túžiacim po Androide ako to na prvý pohľad vyzerá.

Na iPhone 7 sa dá nainštalovať Android.
Na iPhone 7 sa dá nainštalovať Android.

Problém je napríklad v tom, že na zariadení nefunguje viacero prvkov. Bavíme sa o fotoaparáte, Bluetooth pripojení, mobilných dátach a mnohých iných dôležitých funkciách. Je to vlastne len tak z polovice funkčný smartfón, čiže podobným vylepšením človek vôbec nič nezíska, ale naopak, môže stratiť.

Tiež si pri podobných experimentoch musí majiteľ uvedomiť aj to, že samotná inštalácia Andoridu na iPhone 7 a iPhone 7 Plus prebieha vždy len na jeho vlastné riziko a v prípade škody vám nikto nemusí pomôcť (už vôbec nie Apple). Pokiaľ sa vám teda doma povaľuje staršie zariadenie, ktoré už nebudete používať a zatúžili ste si urobiť takýto experiment, nie je na tom možno nič zlé.

Ak sa ale jedná o váš jediný a primárny smartfón, ktorý používate od rána do večera, určite to nerobte. Je to stále iba Jailbreak a ako iste viete, ten môže obsahovať chyby. Veľmi ľahko sa môže stať, že sa váš iPhone 7 alebo iPhone 7 Plus nenávratne poškodí. To riskovať určite nechcete…

zdroj: Forbes

Prečítajte si tiež  Apple bude môcť schovať prednú kameru do reproduktoru.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Technologicky už Apple nie je svetovým lídrom pre smartphone. Už aj oni musia dnes „dobiehať“ výrobcov z Kórei a Číny. Jeden z mála dôvodov prečo zostať na iPhone, je práve iOS a celkovo ich ekosystém. Preto inštalovať na iPhone niečo iné, je určite iba hlúpa recesia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here