Aj majster tesár sa raz za čas utne. Takýmito slovami by sa dala opísať situácia, ktorá sa odohrala na oficiálnej stránke nemeckého Apple. Jeden zo záujemcov o kúpu MacBooku si pohotovo všimol, že sa na stránke objavil 16-palcový MacBook Pro s čipom M1.

K tejto informácii sa autor dostal úplnou náhodou, keď si vyberal konfiguráciu pre MacBook. Okrem Macu s Intel procesorom sa na stránke objavila podivná verzia s ultra výkonným Silicon čipom, čo však samozrejme zatiaľ nie je pravda. Slová „Teraz už aj s čipom M1“ v prípade 16-palcového Pro modelu, sa však už čoskoro môžu stať skutočnosťou.

MacBook Pro

Keďže MacBook Pro s 16-palcovou obrazovkou a Apple Silicon M1 čipom ešte nebol oficiálne predstavený, jedná sa skôr o chybu v popise produktu ako o únik informácií. V prípade ostatných Apple Storov mimo toho nemeckého sa v konfigurácii produktov rovnaká možnosť nenachádza.

Na druhej strane, nových počítačov z rady Pro by sme sa podľa skúsených leakerov mohli dočkať ešte tento rok. Toto tvrdenie môže byť podložené aj faktom, že Apple plánuje prejsť na M-kové čipy s celým portfóliom počítačov Mac. Uvidíme, s čím firma vyrukuje v najbližších mesiacoch a či sa naozaj dočkáme príchodu nových MacBookov tak, ako naznačujú predpovede.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.