Hlavný dodávateľ čipov pre Apple, ktorým je spoločnosť TSMC musí zmeniť svoje plány týkajúce sa výroby čipov za použitia 3nm technológie. Firma obmedzuje svoje plány na výrobu po tom, čo Intel odložil veľkú objednávku. Tento krok môže výrazne skomplikovať celý dodávateľský reťazec.

Prečítajte si tiež  Prvých MacBookov s čipom M2 Pro a M2 Max by sme sa mali dočkať ešte v tomto roku

Spoločnosť Intel údajne plánovala zadať výrobu čipovej sady Meteor Lake tGPU spoločnosti TSMC, pričom masová výroba bola naplánovaná na druhú polovicu tohoto roka. Následne však boli plány odložené na prvú polovicu roka 2023. Za týmto rozhodnutím podľa všetkého stoja problémy s návrhom a testovaním technológie. Najnovšie odhady však poukazujú na fakt, že hromadná výroba bude odložená až na koniec roka 2023.

V dôsledku tohoto rozhodnutia Intel prakticky zrušil výrobnú kapacitu 3nm čipov, ktorú mal rezervovanú u TSMC na väčšinu budúceho roka. To bude viesť k spomaleniu rozširovania výroby 3nm čipov.

Pripravované čipy Apple Silicon M2 Pro a M2 Max
Zdroj: CPU Monkey

Predpokladá sa, že hlavným zákazníkom spoločnosti TSMC v počiatočnej masovej výrobe 3nm čipov je spoločnosť Apple. Podľa správy je jablková firma v súčasnosti jedinou veľkou korporáciou, ktorá spadá do prvej vlny zákazníkov s objednávkami naplánovanými od druhej polovice roka 2022 do začiatku roka 2023. Medzi pripravované 3nm čipy spoločnosti Apple údajne patria nové čipy série M a „A17 Bionic“.

Nie je jasné, či prerušenie výroby v TSMC spôsobené spoločnosťou Intel ovplyvní objem alebo časový plán 3nm výroby čipov pre spoločnosť Apple. Prvým 3nm čipom od spoločnosti Apple bude údajne M2 Pro, ktorý bude debutovať v 14″ a 16″ MacBooku Pro a Macu mini novej generácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -