Nedávne predstavenie nových laptopov v zložení MacBook Pro 13″a MacBook Air započalo novú generáciu čipov Apple Silicon. Spoločnosť Apple by však mala svoje portfólio počítačov Mac rozšíriť ešte do konca roka 2022. Pripravované čipy M2 Pro a M2 Max, ktoré budú nástupcami svojich ekvivalentov z rodiny M1, by mali doraziť v MacBookoch Pro budúcej generácie.

Prečítajte si tiež  iPhone konečne dostal funkciu, ktorú má Android celé roky

Počas konferencie WWDC 2022 spoločnosť Apple predstavila svoju generáciu čipov M2 s aktualizovanými modelmi, čím otvorila dvere novému hardvéru využívajúceho výkonnejšie čipy. Podľa spoľahlivého analytika Marka Gurmana má Apple pre čipy M2 Pro a M2 Max realizovať svoj plán už túto jeseň. Ako prvé sa procesorov dočkajú MacBooky Pro so 14″ a 16″ uhlopriečkou, podobne ako v súčasnej generácii.

K dvojici jablkových laptopov by sa mohol pridať aj Mac mini, ktorý stále čaká na svojho nástupcu. Podľa odhadov by sme sa však mali dočkať iba internej aktualizácie týkajúcej sa výkonu. Žiadne ďalšie dizajnové zmeny a renovácie by sa nemali udiať. Jednou z menších zmien môže byť pridanie nových farebných variácií, podobne ako tomu je v prípade nového MacBooku Air s čipom M2.

MacBook Pro 14" a 16" na bielom pozadí
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -