Minulý týždeň sa niesol v znamení predstavenia nových systémov, ktoré Apple odhalil na konferencii WWDC 2024. Gigant z Cupertina krátko na to zverejnil na svojom portáli pre vývojárov aktualizácie k nadchádzajúcemu operačnému systému iOS 18, ktoré odhaľujú drobné úpravy.

Nová aktualizácia prinesie upravené funkcie pre natívne aplikácie, o ktorých sa Apple zmienil v poznámkach k vydaniu. Konkrétne pôjde o apky FaceTime a Peňaženka a funkcionalitu Siri.

Nová beta odhaľuje novinky pre FaceTime, Siri a Peňaženku

V oblasti FaceTime Apple informuje, že pri optimálnych sieťových podmienkach bude aplikácia využívať viac dát v režime úspory energie. To by malo prispieť k lepšej kvalite obrazu pri videohovoroch, čo zvýši používateľský zážitok.

Pokiaľ ide o Siri, nový operačný systém prinesie nastavenie, ktoré by malo výrazne zlepšiť zvukovú kvalitu asistentky Siri v autách aj bez použitia CarPlay. Bude sa týkať výhradne pripojenia Bluetooth. Táto funkcia umožní Siri odpovedať aj prostredníctvom autorádia A2DP, čo je vhodné najmä pri počúvaní hudby z telefónu.

iOS 18
Zdroj: Macrumors / X / concept_central / AppleTrack (úprava redakcie)

V prípade noviniek sa nezabudlo ani na Peňaženku Apple Wallet. Pri pridávaní dokladov do Peňaženky môže byť teraz systém od používateľov vyžadované Live Photo namiesto tradičných pohybov hlavy a tváre. Ako však určite tušíte, v našich končinách nie je možnosť pridávania občianskeho či vodičského preukazu povolená. Na túto vychytávku si tak budeme musieť počkať.

Kedy bude iOS 18 dostupný pre všetkých používateľov? 

iOS 18 je momentálne dostupný v beta verzii pre vývojárov zapojených do programu Apple Developer, pričom verejná beta verzia sa očakáva v júli. Oficiálne spustenie aktualizácie je naplánované na jeseň tohto roku.

iOS 17 súhrn noviniek
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  Nová aktualizácia iOS 18 prinesie novinku pre iPhone, ktorá poteší hlavne audiofilov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -