Ako iste viete, spoločnosť Apple pred pár dňami spustila svoj vlastný program domácich opráv s názvom Self Service Repair, vďaka ktorému si budete môcť zaobstarať originálne náhradné diely alebo dokonca prenajať viac ako 35 kilogramovú sadu príslušenstva. Čo však postupy a príručky na vykonanie servisu? Tie sú taktiež súčasťou vyššie spomínaného programu.

Technologický gigant sa konkrétne zameral na podrobné návody, pomocou ktorých si vymeníte dôležité komponenty, ako napríklad displej, batériu, spodný reproduktor, fotoaparát, zásobník na SIM kartu či Taptic Engine.

Na začiatok sú k dispozícii servisné postupy pre iPhone SE 3. generácie, iPhone 12 a takisto iPhone 13. Samozrejme, tento zoznam sa bude postupom času rozširovať nie len o ďalšie generácie iPhonov ale takisto aj o iné Apple zariadenia.

Príručky sú dostupné pre každého Apple používateľa 

Obrovskou výhodou je, že príručky nie sú k dispozícii iba pre tých, ktorí si zaobstarali originálne náhradné diely alebo zapožičali nástroje. Stiahnuť si ich môže z oficiálneho webu pre Self Service Repair prakticky každý.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

No ak sa vám to práve nechce hľadať, všetko vám to trochu zjednodušíme. Pod týmto odstavcom sa nachádzajú odkazy na PDF dokumenty pre všetky zariadenia, ktoré si môžete v súčasnosti doma opraviť. Informácie v nich sú v anglickom jazyku, ktorý je doplnený o bohatý obrázkový obsah:

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.