Trvalo len krátku chvíľu, kým spoločnosť Apple vydala prvú beta verziu operačného systému watchOS 9, ktorý bol predstavený na WWDC 2022. Prinášame vám exkluzívny návod, ako si ho vyskúšať hneď teraz.

Na internete sa objavili konfiguračné profily, ktoré si môže nainštalovať každý z vás. Postup je veľmi jednoduchý.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Ešte predtým ako začnete vás ale chceme upozorniť, že nejde o žiadnu oficiálnu cestu. Apple nezverejnilo watchOS 9 Public Beta, takže vývojársku verziu si inštalujete čisto na vlastnú zodpovednosť. Odporúčame tiež použiť Apple Watch, ktoré nemáte ako primárne ale sekundárne zariadenie. Predsa len ide o čerstvú a nie úplne stabilnú verziu systému, s ktorou by mohli nastať problémy.

Návod: Nainštalujte si watchOS 9 do svojho zariadenia

  • Vezmite do ruky svoj iPhone, ku ktorému máte pripojené Apple Watch a otvorte cez prehliadač Safari nasledujúcu internetovú stránku.
  • Z ponuky operačných systémov vyberte watchOS 9 a pokračujte na tlačidlo download.
  • Na displeji by sa malo ukázať upozornenie, ktoré vás bude informovať o inštalovaní konfiguračného profilu.
  • Povoľte všetky oknázadajte kód a kliknite na Inštalovať.
  • Reštartujte Apple Watch (opäť prostredníctvom upozornenia).
  • Teraz otvorte na svojom iPhone aplikáciu Watch > Všeobecné > Aktualizácia softvéru.
  • Spustite sťahovanie a inštalovanie watchOS 9 (môže to trvať aj niekoľko hodín).

Upozornenie: Pokiaľ si nainštalujete watchOS 9, budete ho musieť používať v rámci beta verzie až do jesene 2022, kedy vyjde plná verzia. Z tejto aktualizácie sa žiaľ nedá vrátiť späť na watchOS 8.

Nezabudnite nám napísať do komentára, ako funguje watchOS 9 na vašich Apple Watch a či máte s prvou beta verziou nejaké problémy (uveďte model). My už taktiež sťahujeme konfiguračný profil a prvé poznatky zverejníme v priebehu niekoľkých hodín.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá unboxing Apple Watch Series 7 Hermes za 1 859,00 €

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -