Od konferencie WWDC 2023, na ktorej Apple predstaví svoju prvú náhlavnú VR/AR súpravu a MacBook Air 15″ nás delí už len pár týždňov. Okrem očakávaných zariadení sa však dočkáme aj ďalších lahôdok.

Za uplynulé roky sme si už zvykli, že práve WWDC je eventom, na ktorom gigant z Cupertina predstavuje aktualizácie pre svoje operačné systémy. Inak tomu nebude ani tento rok. Ešte predtým sa však dočkáme novinky, ktorá sa má týkať systému iOS.

Spoločnosť Apple v uplynulom týždni zintenzívnila interné testovanie systému iOS 16.6. To naznačuje, že prvá beta verzia aktualizácie bude sprístupnená ešte pred blížiacou sa konferenciou. Ostrá aktualizácia bude nasledovať o niekoľko týždňov neskôr.

iOS 16.6 bude jednou z posledných aktualizácií

Spoločnosť Apple potvrdila, že aktualizácia iOS 16.5 oficiálne vydaná počas tohto alebo budúceho týždňa. Nástupca v podobe iOS 16.6 je údajne testovaný už od začiatku apríla a pôjde o jednu z posledných aktualizácií cyklu iOS 16.

iOS 17 prinesie interaktívne widgety
Zdroj: MacRumors

Ak ale očakávate nové funkcie alebo zásadné zmeny, musíme vás sklamať. V prípade iOS 16.6 pôjde len o menšiu aktualizáciu, ktorá sa zameria na riešenie chýb a bug fixy v systéme. Všetko dôležité si Apple bude chcieť nechať pre pripravovaný iOS 17.

Okrem zmien v užívateľskom rozhraní a niekoľkých nových funkcií má iOS 17 priniesť azda najzásadnejšiu vec, s ktorou Apple kedy vyrukovalo. Nová veľká aktualizácia má podľa doterajších informácií odomknúť iPhone pre inštaláciu aplikácií aj mimo obchodu App Store.

Prečítajte si tiež  Apple Headset potvrdený: Apple si patentoval názov nového operačného systému

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -