Spoločnosť Apple sa chystá na zmenu, ktorú ešte prednedávnom očakával iba málokto. Aktuálne pripravovaný iPhone SE 4. generácie má totiž dostať prelomový redizajn, ktorý sa výrazne odkloní od jeho predchodcov, čo má podľa očakávaní nanovo definovať prístup spoločnosti Apple k tomuto populárnemu modelu. Téme sa venoval portál Macrumors.

Úniky z čínskeho dodávateľského reťazca naznačujú, že iPhone SE 4 sa bude môcť pochváliť hranatým dizajnom podobným iPhonu 14 so 6,1-palcovým OLED displejom, prechodom z technológie Touch ID na technológiu Face ID, prítomnosťou USB-C konektora či dokonca aj akčným tlačidlom. Táto zmena by mala nie len zvýši estetickú a funkčnú stránku zariadenia, ale zároveň by mala predstavovať zámer spoločnosti Apple modernizovať sériu SE a viac ju zosúladiť so súčasnými dizajnovými trendmi a očakávaniami spotrebiteľov.

Nebudeme si totiž klamať, že súčasný prístup ku najdostupnejšiemu iPhonu nie je z nášho pohľadu celkom správny. Ako príklad si môžeme uviesť iPhone SE 3, ktorý prešiel modernizáciou naposledy v roku 2022 a napriek výkonnému čipu A15 Bionic či podpore 5G pripojenia sa stále nachádza v dizajne iPhonu 8, ktorý bol inšpirovaný dnes už skoro desaťročným iPhonom 6.

Len tak mimochodom, iPhone SE 3 sa síce štandardne predáva za 549 €, no záujem oň zrejme postupne klesá, pretože ho po kliknutí na tento odkaz zoženiete už za 414,9 € s DPH, čo je výrazne zvýhodnenie. Na druhej strane to však môže byť aj zaujímavá šanca, ako sa dostať ku zaujímavému smartfónu za rozumnú cenu.

iPhone SE 4 prejde zásadnou modernizáciou a dáva to zmysel 

Ak sa teraz pýtate, prečo chce Apple čakať s predstavením iPhonu SE 4. generácie, ešte minimálne rok, odpoveď je úplne logická. Firma dnes ešte stále predáva iPhone 13, alebo iPhone 14, ktoré sú po dizajnovej a technickej stránke veľmi podobné, ako koncept, ktorý nám Apple plánuje ponúknuť v nadchádzajúcej generácii lacného iPhonu.

Druhý dôvod je potom ten, že iPhone SE 4 má priniesť 6,1″ OLED displej, no stane sa to v čase, kedy už aj základný model (iPhone 17) dostane s vysokou pravdepodobnosťou 6,3″ OLED displej. Dostupná alternatíva preto bude v ponuke Apple predstavovať možnosť tej najkompaktnejšej voľby, ktorou je dnes v podstate aj iPhone SE 3, keď iPhone 12 / 13 mini sa už nevyrába.

Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé dopadne. Medzičasom sa už na internete objavili aj CAD obrázky toho, ako by mal iPhone SE 4 v skutočnosti vyzerať. Fanúšikovia Apple sa evidentne majú na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Prečo na iPhone nehrá ľavý reproduktor? Odpoveď je úplne jednoduchá

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -