Streamovací gigant má za sebou naozaj ťažké obdobie. Po prudkom poklese počtu predplatiteľov v minulom štvrťroku spoločnosť Netflix urýchľuje svoje úsilie o zisk nových používateľov. Podľa novej správy denníka The New York Times chce Netflix koncom tohto roka spustiť cenovo dostupnejšie predplatné. To však bude obmedzené reklamami počas sledovania obsahu.

Prečítajte si tiež  Elon Musk sa pustil do Netflixu. Vadí mu trend, ktorý kritizujú aj slovenskí používatelia

Počas oznámenia výsledkov za posledný štvrťrok generálny riaditeľ spoločnosti Netflix Reed Hastings uviedol, že spoločnosť plánuje zavedenie nového druhu predplatného, ktoré bude podporované reklamou. Firma dúfa, že týmto spôsobom nie len naberie nových záujemcov, ale aj pokryje straty platenou reklamou.

Vedenie spoločnosti má k tejto „novinke“ aj niekoľko podkladových argumentov. Netflix totiž poukázal na to, že každá veľká streamovacia spoločnosť okrem Apple TV+ má alebo oznámila službu podporovanú reklamou. Podľa firmy spotrebitelia túžia po lacnejších možnostiach a práve toto má byť cesta ako to splniť.

Netflix
Zdroj: Unsplash / Dima Solomin

Netflix je zjavne ešte len v počiatočnom štádiu plánovania svojho cenovo dostupnejšieho predplatného s reklamami. Po prvotnom testovaní v určitých krajinách sa dočkáme skúšobných verzií, ktoré budu dostupné globálne. Zatiaľ však nie je jasné, aký bude cenový rozdiel medzi novým predplatným a aktuálne najlacnejšou ponúkanou možnosťou.

Súčasne s plánovaním predplatného podporovaného reklamou sa Netflix zameriava aj na obmedzenie zdieľania hesiel. Netflix v marci podrobne opísal svoje plány spoplatniť zdieľanie hesiel, čo má podľa firmy za následok úbytok nových používateľov. Ak teda budete svoj profil zdieľať s niekym mimo domácnosti, budete si musieť priplatiť.

Prečítajte si tiež  Netflix zavedie nový poplatok. Za zdieľanie účtu s osobami mimo jednej domácnosti si priplatíme

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -