Netflix má za sebou niekoľko naozaj krušných mesiacov. Streamovacia platforma zažíva obrovské straty používateľov, čo ešte viac umocňuje konkurencia v podobe HBO Max, Disney+ a dokonca aj Apple TV+. Netflix chce zaviesť novinku, vďaka ktorej si chce získať hlavne audiofilov. V kooperácii so spoločnosťou Sennheiser zavedie priestorový zvuk, ktorý bude k dispozícii pre katalóg video obsahu.

Pomocou technológie Sennheiser AMBEO bude stereofónny zvuk obohatený o pohlcujúci priestorový zvuk, ktorý je kompatibilný so všetkými zariadeniami a všetkými streamovacími plánmi. Zaujímavá vychytávka naviac nevyžaduje priestorové reproduktory ani zariadenie domáceho kina.

- Reklama -

Táto funkcia umožní priestorový zvuk na zariadeniach (vrátane zariadení Apple), ktoré ho bežne nepodporujú. Je to samostatná technológia od podpory priestorového zvuku, ktorá je v prípade Apple zariadení dostupná od augusta 2021. Možnosť je určená pre zariadenia, ktoré natívne nepodporujú funkciu priestorového zvuku.

Netflix na televízore
Zdroj: Unsplash /
freestocks

Netflix uvádza, že predplatiteľom, ktorí nemajú reproduktory s priestorovým zvukom alebo zariadenia, ktoré pracujú s tradičnou funkciou priestorového zvuku, sa pri sledovaní kompatibilného programu alebo filmu automaticky zapne priestorový zvuk.

Pre používateľov, ktorí vlastnia kompatibilné zariadenia Apple s priestorovým zvukom, sa nič nemení, pretože podpora priestorového zvuku už bola k dispozícii. Medzi kompatibilné slúchadlá Apple patria AirPods tretej generácie, AirPods Pro, AirPods Max a Beats Fit Pro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -