Netflix má za sebou niekoľko naozaj krušných mesiacov. Streamovacia platforma zažíva obrovské straty používateľov, čo ešte viac umocňuje konkurencia v podobe HBO Max, Disney+ a dokonca aj Apple TV+. Netflix chce zaviesť novinku, vďaka ktorej si chce získať hlavne audiofilov. V kooperácii so spoločnosťou Sennheiser zavedie priestorový zvuk, ktorý bude k dispozícii pre katalóg video obsahu.

Prečítajte si tiež  Disney+ sa inšpiruje Netflixom. Už čoskoro zavedie lacnejšie predplatné s reklamami

Pomocou technológie Sennheiser AMBEO bude stereofónny zvuk obohatený o pohlcujúci priestorový zvuk, ktorý je kompatibilný so všetkými zariadeniami a všetkými streamovacími plánmi. Zaujímavá vychytávka naviac nevyžaduje priestorové reproduktory ani zariadenie domáceho kina.

Táto funkcia umožní priestorový zvuk na zariadeniach (vrátane zariadení Apple), ktoré ho bežne nepodporujú. Je to samostatná technológia od podpory priestorového zvuku, ktorá je v prípade Apple zariadení dostupná od augusta 2021. Možnosť je určená pre zariadenia, ktoré natívne nepodporujú funkciu priestorového zvuku.

Netflix na televízore
Zdroj: Unsplash /
freestocks

Netflix uvádza, že predplatiteľom, ktorí nemajú reproduktory s priestorovým zvukom alebo zariadenia, ktoré pracujú s tradičnou funkciou priestorového zvuku, sa pri sledovaní kompatibilného programu alebo filmu automaticky zapne priestorový zvuk.

Pre používateľov, ktorí vlastnia kompatibilné zariadenia Apple s priestorovým zvukom, sa nič nemení, pretože podpora priestorového zvuku už bola k dispozícii. Medzi kompatibilné slúchadlá Apple patria AirPods tretej generácie, AirPods Pro, AirPods Max a Beats Fit Pro.

Prečítajte si tiež  Netflix chce zaviesť ďalšiu kontroverznú zmenu. Pripravte sa na reklamy

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -