Očakávaná služba Disney+, ktorá už onedlho otvorí brány aj pre slovenských predplatiteľov zavedie nový druh predplatného. Spoločnosť Disney plánuje ešte v tomto roku spustiť lacnejšiu verziu svojej streamovacej služby s podporou reklám. Podobné plány pred niekoľkými týždňami ohlásil aj Netflix, ktorý tak chce bojovať proti odchodu používateľov ku konkurencii.

Prečítajte si tiež  Netflix chce zaviesť ďalšiu kontroverznú zmenu. Pripravte sa na reklamy

Nový plán bude fungovať na báze kompletného obsahu, ktorý je dostupný aj v klasickom členstve, s rozdielom neprepínateľných reklám. Služba zavedie reklám v dĺžke štyroch minút pri filmoch a seriáloch, ktoré trvajú hodinu alebo menej. V prípade dlhších filmov by sa táto doba mohla ešte viac predĺžiť. Podobne je založené aj reklamné členstvo HBO Max, kde sa zobrazuje maximálne 5 minút reklám každú hodinu.

Napriek tomu, že reklamy nepotešia asi nikoho, podľa firmy bude o tento plán vysoký záujem. V porovnaní s konvenčnou televíziou sa jedná o malý úhrn reklamného obsahu, keďže v tradičnej televízii sú sledujúci vystavení približne 18 až 23 minútam reklám za hodinu.

Zdroj: DisneyPlus

Táto zmena sa ale nebude týkať celej filmovej a seriálovej knižnice. Spoločnosť Disney pre TechCrunch totiž potvrdila, že programy pre deti nebudú obsahovať žiadne reklamy. Inými slovami, deti v predškolskom veku, ktoré používajú vlastný profil na sledovanie Disney+ v lacnejšom pláne, neuvidia žiadne reklamy.

Spoločnosť Disney zatiaľ nezverejnila cenu plánu s podporou reklám, ktorý by mal v USA debutovať koncom roka 2022 a neskôr sa dostať aj do Európy. Pravdepodobne ale nastane zmena v cenách aj pri ostatných plánov, ktorých členstvo sa zvýši.

Ak si plánujete zabezpečiť členstvo v rámci prichádzajúcej služby Disney+, môžete tak urobiť už teraz v programe predregistrácie. Uvádzacia ponuka na celoročné predplatné dostala zvýhodnenú cenu 63,90€, čím ušetríte platbu za 4 mesiace. Disney+ prichádza na Slovensko už 14. júna 2022.

Prečítajte si tiež  For All Mankind dostáva tretiu sériu. Pozrite si trailer na jeden z najlepších seriálov zo služby Apple TV+

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -