Jedna z najväčších streamovacích služieb na svete sa rozhodla pre razantný krok. Ako sme vás pred pár dňami informovali, firma už v zámorí vo veľkom začala zavádzať zákaz zdieľania hesiel, ktorý je možné obísť poplatkom 7,99 $ / mesačne za každú osobu, ktorá s vami nežije v domácnosti, no pripája sa na váš účet

Netflix avizoval, že novinka bude postupne pokračovať do celého sveta a ako teraz informoval portál e15, stretli sa s ňou už aj používatelia v susednom Česku. Netflix uvádza, že kvôli zdieľaniu hesiel prichádza každoročne o cca 6 miliárd amerických dolárov. A hoci ku tejto stratégii v minulosti sám vyzýval, po novom sa ju rozhodol na celom svete blokovať.

V Česku za každý dodatočný účet, ktorý s vami nežije v jednej domácnosti, no využíva vaše heslo, zaplatíte 79 kč / mesačne, čo je zhruba 3,35 € / mesačne. Vzhľadom na to, že cena za Netflix v Česku je po prepočte kurzu o málo vyššia, ako u nás (no cenník je plus minús rovnaký) predpokladáme, že veľmi podobným spôsobom bude spoločnosť postupovať aj na našom území.

Môžeme teda predpokladať, že cena bude 3,49 € / mesačne, alebo skôr 2,99 € / mesačne, čo zas nie je také strašné, ako napríklad v USA. Ak ste napríklad v súčasnosti platili dvaja za jeden Netflix 7,99 €, po novom cena narastie na cca 11,98 € / mesačne, takže nebudete platiť 4 € ale 5,49 € / mesačne. Samozrejme, toto je zatiaľ iba náš odhad a na oficiálne ceny, ktoré budú platiť pre Slovensko, si budeme musieť ešte pár dní, či týždňov počkať.

Aj zdieľanie hesiel má svoje obmedzenia  

Zahraničné médium dopĺňa, že do základného účtu, ktorý v Česku stojí 199 kč (u nás 7,99 €) je momentálne možné pridať iba jedného používateľa. Ak si však platíte za Premium, pridať si sem môžete až dvoch ľudí.

V Česku ešte Netflix nové pravidlá nevymáha, no používateľov pripravuje na to, že s tým čochvíľa začne. Upozornenia im rozposiela prostredníctvom e-mailov podobne, ako napríklad v USA či iných častiach sveta.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dátový roaming mimo EÚ: Operátori majú špeciálne dátové balíčky. Ušetriť môžete desiatky či stovky EUR
Môže ťa zaujímať
- Reklama -