Jedna z najväčších streamovacích služieb na svete sa rozhodla pre razantný krok. Ako sme vás pred pár dňami informovali, firma už v zámorí vo veľkom začala zavádzať zákaz zdieľania hesiel, ktorý je možné obísť poplatkom 7,99 $ / mesačne za každú osobu, ktorá s vami nežije v domácnosti, no pripája sa na váš účet

Netflix avizoval, že novinka bude postupne pokračovať do celého sveta a ako teraz informoval portál e15, stretli sa s ňou už aj používatelia v susednom Česku. Netflix uvádza, že kvôli zdieľaniu hesiel prichádza každoročne o cca 6 miliárd amerických dolárov. A hoci ku tejto stratégii v minulosti sám vyzýval, po novom sa ju rozhodol na celom svete blokovať.

V Česku za každý dodatočný účet, ktorý s vami nežije v jednej domácnosti, no využíva vaše heslo, zaplatíte 79 kč / mesačne, čo je zhruba 3,35 € / mesačne. Vzhľadom na to, že cena za Netflix v Česku je po prepočte kurzu o málo vyššia, ako u nás (no cenník je plus minús rovnaký) predpokladáme, že veľmi podobným spôsobom bude spoločnosť postupovať aj na našom území.

Môžeme teda predpokladať, že cena bude 3,49 € / mesačne, alebo skôr 2,99 € / mesačne, čo zas nie je také strašné, ako napríklad v USA. Ak ste napríklad v súčasnosti platili dvaja za jeden Netflix 7,99 €, po novom cena narastie na cca 11,98 € / mesačne, takže nebudete platiť 4 € ale 5,49 € / mesačne. Samozrejme, toto je zatiaľ iba náš odhad a na oficiálne ceny, ktoré budú platiť pre Slovensko, si budeme musieť ešte pár dní, či týždňov počkať.

Aj zdieľanie hesiel má svoje obmedzenia  

Zahraničné médium dopĺňa, že do základného účtu, ktorý v Česku stojí 199 kč (u nás 7,99 €) je momentálne možné pridať iba jedného používateľa. Ak si však platíte za Premium, pridať si sem môžete až dvoch ľudí.

V Česku ešte Netflix nové pravidlá nevymáha, no používateľov pripravuje na to, že s tým čochvíľa začne. Upozornenia im rozposiela prostredníctvom e-mailov podobne, ako napríklad v USA či iných častiach sveta.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Špičkový iPhone 15 Pro kúpite extrémne výhodne. Na najlepšom telefóne od Apple výrazne ušetríte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -