Spoločnosť Netflix zažíva ťažké obdobie. Po tom, čo začiatkom minulého roka zaznamenala prudký úbytok predplatiteľov, čo pochopiteľne nepotešilo investorov, začala konať. Prvým krokom ku riešeniu nepriaznivej situácie bolo zavedenie nového predplatného s reklamami, ktoré sa podľa doterajších ohlasov neujalo. Netflix si ale z toho nič nerobí, nakoľko už čoskoro zavedenie globálny zákaz zdieľania hesiel. Táto zmena už začala a stretávajú sa s ňou používatelia v prvých krajinách.

Streamovacia služba tvrdí, že zdieľanie hesiel aktuálne zneužíva približne 100 miliónov domácností po celom svete, čo je v podstate tretina všetkých používateľov. Dokonca sa už objavili ohlasy, že takéto konanie je nelegálne a môže ísť o trestný čin. Aj preto sa Netflix po novom rozhodol spoplatniť účty, ktoré doteraz zneužívali jeho benevolentné pravidlá. A zatiaľ čo to niektorí ľudia rešpektujú, drvivá väčšina internetu je na Netflix nahnevaná. Je to však oprávnený hnev.

Samotné rozhodnutie, v ktorom Netflix zakazuje zdieľanie hesiel je na jednej strane úplne pochopiteľné. Ide tu o peniaze, ktoré službe chýbajú a vďaka ktorým môže vytvárať konkurencieschopný obsah a pridávať lepšie funkcie. Akonáhle tretina divákov neplatí, Netflixu to spôsobuje straty na úrovni miliárd dolárov, čo platforma musí vyriešiť.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Problém je ale v tom, že sama v minulosti nabádala svojich používateľov k tomu, aby medzi sebou takýmto spôsobom zdieľali heslá a v podstate šetrili na predplatnom.

Ešte 10. marca 2017 o 8:00 večer totiž Netflix na svojom Twitteri zverejnil krátky status s textom „Love is sharing a password.“ čo v preklade znamená „Láska je zdieľanie hesla.“ Každý kto si ho prečítal mohol nadobudnúť pocit, že zdieľanie hesiel je úplne v poriadku. Platforma svoj status dokonca do dnešných dní nevymazala, vďaka čomu si ho pod týmto odstavcom môžete pozrieť aj vy. 

Teraz však prichádzajú nové pravidlá, ktoré budú výrazným spôsobom obmedzovať používateľov.

Ak budete používať Netflix mimo jednej domácnosti, platforma vám môže zablokovať účet alebo si od vás vypýtať dodatočný poplatok za každého člena, ktorý je vo vašom predplatnom navyše (výška poplatku sa líši od krajiny no pohybuje sa od cca 2,5 € do cca 6 €).

Prečítajte si tiež  Na Netflix dorazil brutálny český sci-fi film, ktorý je natočený na svetovej úrovni
Loopi Banner silicone case
Reklama

Netflix teda v oblasti marketingu prehral a jeho dlhoroční podporovatelia mu to spočítali. Objektívne ale treba skonštatovať, že to bola iba otázka času, kedy sa platforma donúti vykonať takúto nepopulárnu zmenu.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -