Aj keď nás spoločnosť Apple umiestnila do druhej vlny predajov, u našich susedov sa dá iPhone 12 a iPhone 12 Pro zakúpiť už dnes. Niektorí Slováci sa chopili príležitosti a zariadenia doviezli zo zahraničia. Ich ceny sa pohybujú o cca 50-300€ vyššie, v porovnaní s bežnými obchodmi.

iPhone 12 na Slovensku už dnes

Pokiaľ ste veľkým fanúšikom a nevydržíte do 13.novembra, existuje spôsob, akým si môžete zaobstarať iPhone 12 alebo iPhone 12 Pro už dnes. Nakoľko sa jedná (na Slovensku) o nedostupný tovar, niektorí Slováci poň skočili za hranice. Zakúpili ho buď v Rakúsku alebo v susednej Českej republike.

Novinky sú ponúkané v striedmom počte na portáli Bazos.sk. Vo všetkých prípadoch si predávajúci pridal prirážku na úrovni 50-300€. Pokiaľ je niekto veľkým fanúšikom a nemá núdzu o peniaze, určite mu príplatok nebude prekážať. Koniec koncov, aj cesta do zahraničia niečo stojí…

Najlacnejší bol iPhone 12 (modrý) so 128GB úložiskom. Predajca z Partizánskeho ho predáva za 1000€ (v obchode stojí 949€). Za nás celkom výhodná ponuka.

Naopak najdrahší bol iPhone 12 Pro (Pacific Blue) s 512GB úložiskom. Predajca z Bratislavy ho ponúka za šialených 1799€ (v obchode stojí 1499€). Ťažko povedať, či sa nájde niekto, kto to bude ochotný zaplatiť. Nechajme sa prekvapiť, či mu cena časom klesne alebo zariadenie zmizne z ponuky.

Ak si kúpite takýto iPhone 12, mali by ste vedieť, že to so sebou prináša aj určité nevýhody. Na jednej strane ho budete mať o 3 týždne skôr, no na strane druhej získate len jednoročnú medzinárodnú záruku. Ak by ste chceli uplatniť tú dvojročnú, museli by ste ísť do krajiny, kde bol smartfón pôvodne zakúpený.

Na záver je dôležité spomenúť, že autorizovaný predajca m:zone bude naskladňovať nový iPhone 12 medzi prvými. Stačí si len vybrať model, kliknúť na položku “Mám záujem” a vyplniť všetky potrebné údaje. Firma vás už bude kontaktovať o ďalšom postupe (kvôli predobjednávkam). Výhodou je aj nákup na splátky (24 mesiacov bez navýšenia) a výkup starého zariadenia. Do komentára nám napíšte, či by ste si kúpili nový iPhone z druhej ruky (aj keby bol úplne nový).

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na vydarený koncept iPhonu so skladacím displejom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.