Nový model obľúbeného inteligentného reproduktora je možno bližšie než si myslíme. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg sa chystá nový HomePod, ktorý sa opäť predstaví s novým dizajnom. Vo svojom najnovšom vydaní týždenníka Power On novinár potvrdil, že nová generácia reprákov bude vyzerať a znieť podobne ako pôvodná verzia, ktorej predaj bol ukončený pred rokom.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na zariadení, ktoré prepojí Apple TV a HomePod. Kedy sa ho dočkáme?

Nový HomePod s kódovým označením B620 bude poháňať pripravovaný čip Apple Watch Series 8, procesor S8. Hoci Gurman v inej časti správy uvádza, že čip bude mať rovnaké špecifikácie ako procesor S6 z hodiniek Apple Watch Series 6 z roku 2020 nie je jasné, ako veľmi sa bude líšiť jeho výkon v porovnaní s čipom A8 v pôvodnom HomePode.

Z hľadiska veľkosti a zvukového výkonu bude mať nové zariadenie bližšie k pôvodnému HomePodu než k HomePodu mini. Nový HomePod bude disponovať aktualizovaným displejom na hornej strane a naviac sa hovorí o funkcii multidotykového ovládania.

Zdroj: 9to5mac

Nejaký čas sa dokonca povráva, že Apple pracuje na kombinácii Apple TV s HomePodom, ktorá by mohla byť podobná produktu Amazon Echo Show. V tomto prípade však podobný scenár nie je očakávaný. Nový HomePod bude výhradne určený na prehrávanie zvukových výstupov a hlasovej asistencie.

Príchod nového HomePodu je zatiaľ odhadovaný na rok 2023. Zatiaľ nevieme, s akými ďalšími špecifikami reproduktor dorazí, no určite sa dočkáme vylepšenia audio zážitku, ktorá podporia nové funkcie a gestá pre používatešov.

Prečítajte si tiež  Nový HomePod je na ceste. Omylom sa o tom prekecla samotná spoločnosť Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -