Na internete už dlho panujú informácie o novom iPade Pro a tiež inteligentných okuliaroch. O oboch sa hovorí, že ich Apple predstaví už na budúci rok. Možno to tak ale nebude. Bloomberg si myslí, že nový iPad Pro príde v roku 2020. Pravé AR okuliare však až v roku 2023.

Nový iPad Pro príde v roku 2020.

Včera sa na internete objavili dve správy, ktoré si tak trochu protirečia. Aspoň sa však čiastočne naplnili naše slová o tom, že budúci rok je pre inteligentné okuliare jednoducho skoro. Jedna z nich hovorí o tom, že prvé AR inteligentné okuliare už vznikajú v tajnej miestnosti niekde v Apple Parku v spolupráci so spoločnosťou Valve (áno tou, čo sa sústredí na vývoj počítačových hier) a dostupné budú v druhej polovici 2020. Druhá správa s omnoho triezvejším pohľadom na vec prichádza od Bloombergu. Tá uvádza, že Apple uvedie tento produkt na trh až v roku 2023.

- Reklama -

Budúci rok by sme sa teda mali dočkať premiéry revolučného iPadu Pro. Ten na svojej zadnej strane prinesie „len“ 2 šošovky fotoaparátu (nie 3 podľa iných zdrojov) a bude vybavený špeciálnymi 3D optickými senzormi. Vďaka nim by mal byť schopný snímať svoje okolie prípadne predmety úplne iným spôsobom.

Okuliare od Apple sa blížia, spolupráca s Valve nie je prvá.
Okuliare od Apple sa blížia, – svetapple.sk.

Mohli by sme ho označiť aj za akýsi „3D skener“. Netušíme ale momentálne ako by mohla podobná technológia fungovať. Presne preto je dnes na podobné „názvy“ ešte trochu skoro. Dôležitá informácia je ale tá, že sa tohto zariadenia dočkáme už v prvej polovici budúceho roka. V tomto období by sa mal nový iPad Pro zaradiť aj do predaja. Tiež by sme mali spomenúť to, že by mal priniesť aj podporu 5G. Mohlo by ísť o prvé Apple zariadenie, ktoré ju bude napokon ponúkať.

S okuliarmi to bude komplikovanejšie

Hoci sa doteraz hovorilo len o jednom zariadení s týmto účelom, ukazuje sa, že ich možno bude viac. V prvom rade by malo Apple niekedy v roku 2021 alebo 2022 predstaviť akýsi AR/VR headset, ktorý bude určený na hranie hier, sledovaní obsahu či videí.

V tomto prípade by dokonca dávala zmysel aj úzka spolupráca so spoločnosťou Valve. Tie pravé okuliare s rozšírenou realitou by ale mali prísť najskôr v roku 2023. Podľa zdrojov blízkych Bloombergu v spoločnosti už dnes pracuje približne 1000 inžinierov na tom aby bol produkt absolútne perfektný a dokonalý. Celému projektu potom velí viceprezident Mike Rockwell. Až o pár mesiacov uvidíme, čo bolo na týchto tvrdeniach pravdivé. Nám al vyjadrenia o predstavení iPadu Pro a tiež inteligentných okuliaroch dávajú celkom zmysel a pýtame sa sami seba, prečo by to tak napokon nemohlo byť. Čo si myslíš ty?

Nový iPad Pro príde v roku 2020. Inteligentné okuliare až v roku 2023. Tak znie predpoveď od Bloomberg.
Nový iPad Pro príde v roku 2020. Inteligentné okuliare až v roku 2023. Tak znie predpoveď od Bloomberg.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.