Spoločnosť Apple predstavila pred pár dňami nový Mac Stduio, ktorý obsahuje viacero hardvérových inovácií. Ide o počítač, ktorý má spolu s monitorom Studio Display nahradiť veľký 27″ iMac. A aj keď sa to nezdá, jeho hmotnosť sa do značnej miery odvíja od použitého hardvéru.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Zákazníci si tento super-počítač môžu nakonfigurovať konkrétne v dvoch základných verziách. Jednou je prevedenie s procesorom M1 Max a druhým prevedenie s procesorom M1 Pro, ktorý je vlastne kombináciou dvoch čipov M1 Max. A aj keď by ste si možno mysleli, že rozdiel medzi oboma prevedeniami môže byť maximálne na úrovni niekoľkých stoviek gramov, mýlili by ste sa.

Podľa technických špecifikácií, ktoré spoločnosť Apple zverejnila na svojej internetovej stránke je nový Mac Studio s čipom M1 Ultra až o celé dve kila ťažší ako model s čipom M1 Max. No a keďže až doteraz nebolo úplne jasné, aký to má dôvod, s vysvetlením prišlo pre portál The Verge samotné Apple.

Odlišné komponenty nielen v oblasti procesora 

Technologická spoločnosť konkrétne uviedla, že aj keď počítače navonok vyzerajú úplne rovnako, vo vnútri je viacero hardvérových zmien, ktoré sa netýkajú len použitia výkonnejšieho procesora.

Prečítajte si tiež  Apple použilo softvér od NASA, aby nám ukázalo neuveriteľný výkon svojho nového superpočítača Mac Studio

Oba stroje majú totiž odlišný tepelný systém, pričom platí, že verzie s čipom M1 Ultra sa spoliehajú na medený tepelný modul a verzie s čipom M1 Max na klasický hliníkový chladič. No a k týmto informáciám si už iba stačí povedať, že meď je podstatne ťažšia ako hliník.

Spoločnosť Apple však napriek tomu vo svojich marketingových materiáloch zdôrazňuje, že hoci sú oba stroje schopné pracovať pri vysokej záťaži, stále môžu byť maximálne tiché. Museli by ste im teda poriadne „naložiť“ na to, aby ste počuli chladenie. Sme zvedaví ako to bude fungovať v praxi.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.