Náhlavná súprava Vision Pro prinesie mnoho možností, ako interagovať s jablkovým ekosystémom na úplne novej úrovni. V jednom dôležitom aspekte však podľa testerov zaostáva. Na klávesnici bude musieť spoločnosť Apple ešte zapracovať.

Ak ste počas minuloročnej konferencie WWDC sledovali predstavenie Apple Vision Pro, určite ste si všimli ukážku s virtuálnou klávesnicou. Klávesnica je zobrazená v priestore a umožňuje písať text v trojrozmernom počítačovom prostredí, keď máte zariadenie na hlave. Vyzerá to však omnoho jednoduchšie, ako to v skutočnosti je.

Záujemcovia o zariadenie, ktorí sa chcú zbaviť svojej skutočnej klávesnice, by si ju podľa známeho analytika Marka Gurmana mali radšej nechať. Gurman totiž opisuje virtuálnu klávesnicu v systéme visionOS 1.0, ako absolútnu katastrofu. O svoje pocity sa podelil v príspevku na svojom účte X (Twitter).

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ako píše analytik vo svojom tweete, virtuálna klávesnica Vision Pro je v prvotnej verzii 1.0 absolútne nepoužiteľná. Aby ste vedeli písať, musíte sa prstom dotýkať každého tlačidla pomaly a po jednom.

Nejde teda o žiadne „kúzelné“ písanie do vzduchu, ako to Apple opisoval vo svojej prezentácii. Najlepšou možnosťou ostáva pripojenie bluetooth klávesnice k headsetu.

Spoločnosť Apple tvrdí, že tlačidlá na virtuálnej klávesnici sú vypuklé nad plochou, aby napodobňovali pocit stláčania skutočných klávesov. Klávesnica dokonca vydáva priestorové zvuky, aby nahradila chýbajúce hmatové informácie. Slová renomovaného analytika však toto tvrdenie nepotvrdzujú.

Gurman na druhej strane, ale dopĺňa, že zatiaľ z toho netreba robiť žiadnu tragédiu. Systém visionOS je iba v počiatočnej fáze vývoja a preto je viac než možné, že tento nedostatok spoločnosť Apple odladí v priebehu času odladí. Veď každé nové zariadenie trpelo na pôrodné bolesti, dokonca aj prvý iPhone, o čom sme viac písali v tomto článku.

Klávesnica Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Kedy vychádza Apple Vision Pro? 

Predobjednávky pre náhlavnú súpravu by mali začať na americkom trhu už 19. januára 2024 o 5. hodine ráno. Na Slovensku bude v tom čase 14:00.

Objednávky budú zatiaľ možné len v Spojených štátoch a spoločnosť Apple ešte neoznámila, kedy bude náhlavná súprava dostupná v iných regiónoch.

Prvé kusy sa potom k zákazníkov dostanú najskôr 2. februára, kedy má byť Apple Vision Pro oficiálne naskladnený v kamenných prevádzkach a rovnako na skladoch pre Apple Online Store. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Apple nepochopiteľne zabudol na kľúčové príslušenstvo pre Vision Pro. Dodá ho iná firma

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -