V posledných rokoch sme sa dočkali hneď niekoľkých funkcií z dielne spoločnosti Apple, ktoré sa rozšírili aj mimo jablkového ekosystému. Na tento zoznam sa pripisuje ďalšia známa vychytávka, ktorú pozná snáď každý.

Spoločnosť Microsoft dnes oznámila, že začína zavádzať podporu iPhonu do aplikácie Phone Link vo Windows 11. Vďaka tomuto prvku bude možné využívať jednu z najznámejších funkcií iOS priamo na vašom laptope.

Kľúčovým bodom aktualizácie je podpora iMessage v operačnom systéme Windows 11. Prostredníctvom dvojice aplikácií Phone Link a Link to Windows pre iOS, môžu používatelia uskutočňovať telefónne hovory, odosielať a prijímať textové správy a zobrazovať oznámenia.

iMessage sa dostáva na Windows

Nejedná sa však o plnú podporu jablkových správ, nakoľko tu nájdeme niekoľko obmedzení. V aplikácii chýba napríklad podpora skupinových konverzácií, fotografií, videí a histórie konverzácií nad rámec aktuálnej chatovej relácie.

Prečítajte si tiež  Windows 11 a MS Office 2021 Professional: Prečo platiť stovky eur, keď sú skoro zadarmo? Takáto ponuka sa neodmieta

Všetky správy sa v aplikácii Phone Link zobrazujú v sivom poli, čo znamená, že správy iMessages a textové správy SMS nie je možné v počítači rozlíšiť. Na známu škálu modrých a zelených bublín preto zabudnite.

Správy iMessage pre systém Windows 11
Zdroj: Microsoft Blog

Ďalším rozdielom je fakt, že správy sa do počítača doručujú len vtedy, keď je iPhone pripojený cez Bluetooth. Microsoft uvádza, že na pripojenom iPhone musí byť nainštalovaný minimálne operačný systém iOS 14 alebo novší systém.

V príspevku na svojom blogu Microsoft uvádza, že funkcia bude dostupná pre všetkých používateľov Windows 11 na celom svete do polovice mája. Tak čo hovoríte na túto zmenu vy? Je to za vás potrebné vylepšenie? Dajte nám vedieť do komentára.

Prečítajte si tiež  Ak používate Apple Music a Apple TV na Windowse, stiahnite si tieto aktualizácie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -