Automobilovej platforme Apple CarPlay sa počas konferencie WWDC 2023 rozhodne veľa času nedostalo. To však neznamená, že na tento vynikajúci systém jablkový gigant zabudol. V rámci aktualizácie iOS 17 dostane CarPlay niekoľko noviniek, ktoré vylepšia váš multimediálny zážitok a dodajú vám viac informácií na cestách.

Jednou z hlavných noviniek bude funkcia SharePlay v aplikácii Hudba, ktorá umožňuje všetkým pasažierom v aute spolupracovať na prehrávaní hudby z ich zariadení, aj keď nemajú aktívne predplatné aplikácie Apple Music. Hlavný používateľ môže spustiť reláciu SharePlay z aplikácie CarPlay, ku ktorej sa následne pripoja ďalší spolujazdci. Ide o geniálny nápad a pomerne pozitívne vylepšenie zo strany Apple. Niečo takéto snáď nikto neočakával.

Apple CarPlay čakajú obrovské zmeny

Noviniek sa dočkajú aj Apple Mapy, ktoré budú ukazovať vodičom elektrických vozidiel, kde nájdu dostupné nabíjacie stanice. Vďaka nápomocnej vychytávke bude omnoho jednoduchšie naplánovať si trasu alebo zistiť, či sa v danej destinácii nachádzajú nabíjačky. Vzhľadom na to, že elektromobilov na ceste stále pribúda, je veľmi pozitívne, že na to takýmto spôsobom reaguje aj spoločnosť Apple.

CarPlay iOS 17
Zdroj: Apple

Nové funkcie CarPlay sa zapnú automaticky po aktualizácii iPhonu na iOS 17. Update softvéru bude k dispozícii pre verejnosť tradične v septembri 2023. Dôležité je však zdôrazniť, že z jeho podpory vypadli obľúbené smartfóny, ktoré ešte aj dnes používajú tisíce Slovákov.

Okrem toho sa však môžeme tešiť na novinky, ktoré Apple oznámilo ešte na vlaňajšej konferencii WWDC. Už onedlho sa dočkáme prvých vozidiel s podporou CarPlay novej generácie, ktorý je absolútnou revolúciou.

Medzi hlavné funkcie, ktoré boli oznámené s príchodom iOS 16, patrí integrácia s prístrojovou doskou a ovládaním klimatizácie auta, podpora viacerých displejov, zabudovaná aplikácia FM rádia, widgety a podobne. V praxi to znamená, že infotainment vášho auta bude takmer kompletne v réžii dizajnu od spoločnosti Apple.

Apple CarPlay 2023
Zdroj: Apple

Apple zverejnil zoznam výrobcov automobilov, ktorí plánujú ponúkať novú generáciu CarPlay v svojich budúcich vozidlách. Na zozname zatiaľ figurujú nasledujúce automobilky: Acura, Audi, Ford, Honda, Infiniti, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mercedes-Benz, Nissan, Polestar, Porsche, Renault a Volvo.

Prečítajte si tiež  Táto novinka pre Fotky v iOS 17 rozpozná vašich štvornohých priateľov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -