Hoci sa to nemusí javiť na prvý pohľad, mobilné hranie patrí k najväčším ťahačom gamingu v globálnom meradle. Veď si spomeňme len na to, ako pred niekoľkými rokmi pobláznil celý svet fenomén menom Fortnite. Teraz sa však mobilné hranie zrejme sťahuje do úzadia. Väčšina žánrov mobilných hier zaznamenala v prvej polovici roka 2022 pokles počtu stiahnutých hier, pričom celkový trh s mobilnými hrami medziročne klesol takmer o 10%.

Prečítajte si tiež  Xbox prichádza s hernou revolúciou. Hry si zahráš aj bez konzoly, stačí ti k tomu TV aplikácia

Podľa nových údajov portálu Sensor Tower Game Intelligence klesol trh s mobilnými hrami v prvom polroku 2022 na 11,4 miliardy USD. Jedinými kategóriami, ktoré v tomto období zaznamenali nárast príjmov, boli arkádové a stolové hry. Presne sa pokles ustálil na hranici 9,6%.

Príjmy z arkádových hier sa medziročne zvýšili o 14,8% na približne 176 miliónov USD. Všetky ostatné žánre zaznamenali pokles. Zaujímavosťou je, že najväčší pokles zaznamenali závodné hry, ktorých príjmy medziročne klesli o 28,8%, a hry s rozšírenou geolokačnou realitou (na štýl Pokémon GO), ktorých príjmy v rovnakom období klesli o 26%.

Podiel mobilných hier na trhu v prvej polovici roku 2022
Zdroj: Sensor Tower

Okrem poklesu príjmov klesol aj počet stiahnutí všetkých mobilných hier, a to medziročne o 2,5% na 2,4 miliardy. Celkový pokles trhu s mobilnými hrami môže byť pripísaný rôznym aspektom a problémom vrátane inflácie, zmeny v opatreniach súvisiace s Covid-19 a zmien v oblasti ochrany osobných údajov.

Prečítajte si tiež  Z obľúbenej služby Apple Arcade miznú hry. Aký je na to dôvod?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -