WhatsApp nám už onedlho prinesie ďalšiu vítanú novinku pre svoju mobilnú aplikáciu. Na chatovacej platforme sa už čoskoro objaví možnosť reagovať na správy pomocou emoji, podobne ako v iMessage alebo Messengeri. Testovanie tohoto prvku sa dostáva do záverečnej fázy, takže novinka by mohla prísť v jednej z chystaných aktualizácií.

Prečítajte si tiež  WhatsApp aplikácia pre iPad? Takto to vidí riaditeľ platformy

WhatsApp pracuje na reakciách na správy už nejaký čas, pričom dôkazy o ich vývoji sa prvýkrát objavili minulý rok v lete. Vlastných dedikovaných reakcií sa dočkajú ako zariadenia s iOS, tak aj s Androidom.

Táto funkcia poskytuje používateľom aplikácie na zasielanie správ rýchly a jednoduchý spôsob, ako reagovať na správu (napríklad palec hore alebo palec dole v iMessage) bez toho, aby museli písať dlhšiu textovú odpoveď.

WhatsApp

Podobne ako v aplikácii Facebook Messenger sa používateľom aplikácie WhatsApp zobrazí rad emotikonov tesne nad správou. Medzi aktuálne dostupné reakcie patrí šestica uvedených emojis. Pre obidve platformy by mali byť reakcie mierne graficky odlišné.

Spoločnosť Meta pravdepodobne ešte pred spustením oficiálneho update sprístupní túto funkciu v rámci otvorenej beta verzie, v ktorej budú „vychytané všetky muchy“. Okrem tejto novinky sa v súvislosti s WhatsAppom aj bližšie spomínala aplikácia pre systém iPadOS, s ktorou vývojári rozhodne počítajú. Žiadnych bližších informácií sme sa ale nedočkali.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWABetaInfo
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.