Apka WhatsApp disponuje viacerými kvalitami, čo z nej robí jednu z najpoužívanejších chatovacích platforiem vôbec. Jedna skutočnosť však je vývojárom vyčítaná už niekoľko rokov. V App Store na jablkových tabletoch by ste oficiálnu apku WhatsApp hľadali len veľmi ťažko, no to by sa možno už čoskoro mohlo zmeniť.

Podľa šéfa spoločnosti WhatsApp, ktorým je Will Cathcart by sa v blízkej budúcnosti mohla objaviť aplikácia WhatsApp pre iPad. Oficiálne to síce nie je potvrdené, no riaditeľ sa v jednom z rozhovorov nechal počuť, že práve podpora pre iPadOS je jednou z vecí, ktorú by do budúcnosti vývojári radi splnili.

Prečítajte si tiež  Európska Únia zakročila proti WhatsAppu. Predmetom konfliktu sú užívateľské dáta

Hoci sa Cathcart nezaviazal k dátumu vydania aplikácie WhatsApp pre iPad, tím už má vytvorenú základnú štruktúru na jej vytvorenie. Aplikácie pre desktop ale aj mobilné zariadenia disponujú funkciami pre komunikáciu medzi viacerými zariadeniami. To by malo poslúžiť ako základný pilier pre apku na iPadOS, ktorá by mohla byť použiteľná, aj keď máte vypnutý telefón, na ktorý je naviazaný váš užívateľský profil.

V súčasnosti je aplikácia WhatsApp k dispozícii pre iPhone, Mac a v rámci webového rozhrania. WhatsApp testuje podporu viacerých zariadení, ktorá umožňuje používanie desktopovej a webovej verzie aplikácie bez iPhonu, čo je funkcia, ktorá pripravuje pôdu pre aplikáciu určenú pre iPadOS.

WhatsApp_iPad

Materská spoločnosť Meta doposiaľ sprístupnila pre iPad iba aplikáciu Facebook, čo sa udialo už pred niekoľkými rokmi. Mnoho užívateľov by však uvítalo aj podporu pre WhatsApp alebo Instagram, čo by pravdepodobne ešte viac zdvihlo návštevnosť platforiem.

Na záver chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheVerge
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.