Produkty od spoločnosti Apple sú vo svete mimoriadne populárne. Problémom však môže byť ich cena, ktorá často štartuje za hranicou 1 000 €. A presne vtedy do hry vstupujú výrobcovia ako Gionee, ktorí dokážu ponúknuť za málo peňazí veľa muziky.

Ako ale uvádza portál Gadgets, hardvérovo sa to na skutočný iPhone 13 zďaleka nedoťahuje.

Gionee

Novinka z dielne čínskeho výrobcu Gionee s označením G13 má v podstate rovnaký dizajn ako iPhone 13 z minulého roka. Jeho budúci zákazníci sa teda môžu tešiť na ploché hrany po obvode, veľký displej s výrezom a taktiež dvojicou diagonálne umiestnených fotoaparátov v zadnej časti. Po hardvérovej stránke to však už také ružové nie je.

Zastaralé technické špecifikácie 

Gionee

Aby sme boli presnejší, zariadenie síce ponúka 6,26″ LCD displej, no ten má rozlíšenie iba 1 600 x 720 px. To veru nie je najviac a ktokoľvek si toto zariadenie zaobstará, automaticky musí počítať s tým, že uvidí jednotlivé pixely na obrazovke. Predná kamera má rozlíšenie 5 MP a vzadu sú dve šošovky s rozlíšením 13 MP a 2 MP.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Používateľov dozaista poteší relatívne veľká batéria, ktorá má podľa výrobcu kapacitu až 3 500 mAh. Ak sa však pozrieme na výkon, nemôžeme očakávať žiadnu „raketu“.

Štvor-jadrový procesor Unisoc Tiger T310 je vyrábaný 12 nm procesom a operačná pamäť má kapacitu 4 GB RAM. Možno by to nebol taký problém, keby smartfón fungoval na iOS. V tomto prípade sa však spolieha na Harmony OS od spoločnosti Huawei, čo je taktiež vcelku prekvapivé. V skutočnosti totiž ide o prvý smartfón mimo zariadení Huawei, ktoré využíva tento operačný systém…

Lákavá je najmä cena 

Gionee

No a ak sa pýtate, kto by si niečo podobné kupoval, verte, že klientela sa určite nájde. Zariadenie totiž bude začínať s 32 GB úložiskom na sume cca 73 €. Pokiaľ by zákazník potreboval viac pamäte, za príplatok zhruba 10 € získa až 128 GB úložisko. Tu sa však už človek sám seba pýta, či výrobca pri podobných čiastkach nepôjde pri predaji do straty.

Prečítajte si tiež  Fake iPhone za 150 $ vs originál iPhone za 1 500 $. Je to obrovský rozdiel!

Gionee G13 Pro sa bude zo začiatku predaja ponúkať len v Číne a dostupný bude v 4 základných farbách. Zatiaľ nemáme informáciu o tom, že by mal zamieriť aj na iné trhy, no pokiaľ sa tak stane, určite vám dáme vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJgadgets
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.