Pred niekoľkými dňami sme Vám priniesli informáciu, že spoločnosť Apple podľa všetkého pracuje na novom MacBooku s 15″ obrazovkou. Spočiatku sa malo jednať o väčší a výkonnejší MacBook Air, no názory analytikov poukazujú na úplne iný scenár. Je možné, že sa dočkáme MacBooku s úplne iným modelovým označením.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na 15" MacBooku Air. Kedy by sme sa ho mohli dočkať?

Na tvorenie záverov je samozrejme ešte príliš skoro, hlavne ak sa informácie o pripravovanom MacBooku objavili sotva pred pár dňami. Známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý je známy svojimi presnými leakmi a spoľahlivými zdrojmi sa domnieva, že MacBook s 15 palcovou obrazovkou započne nový modelový rad popri verziách Pro a Air.

Očakáva sa, že aktualizovaný MacBook vyjde niekedy v roku 2023, no stále sa jedná iba o dohady. Kuo neposkytol možnú alternatívu pomenovania, no na stole je podľa všetkého aj obyčajný názov MacBook. Spoločnosť Apple v minulosti používala názov „MacBook“ samostatne pre niektoré svoje varianty počítačov Mac, ktoré sa vylučovali z rád Pro alebo Air.

Zdroj: Jon Prosser / Renders by Ian

Posledným MacBookom bol 12″ model, ktorého výroba bola ukončená v roku 2019. Možné ale je, že podobne ako pri novom Macu Studio, aj MacBookový rad sa dočká nového modelového označenia.

Aj keď Apple možno zvolí iný názov Kuo tvrdí, že spoločnosť sa napriek väčšej obrazovke stále usiluje používať ako zdroj napájania rovnaký 30W adaptér, aký používa MacBook Air. To by mohlo naznačovať, že počítač nebude disponovať výkonom blížiacim sa k MacBookom Pro vydaným koncom minulého roka.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -