Nedávno predstavený Mac Studio by mal byť už čoskoro nasledovaný ďalšími jablkovými počítačmi, ktoré sľubujú príchod ešte do konca tohoto roka. Na povrch sa však dostávajú nové informácie, ktoré poukazujú na vývoj úplne nového zariadenia. Mal by ním byť MacBook Air s 15″ obrazovkou.

Prečítajte si tiež  Redizajnovaný MacBook Air dorazí ešte tento rok. Kedy sa na neho môžeme tešiť?

Autorom tohoto tvrdenia je portál Display Supply Chain Consultants, ktorý vo svojej štvrťročnej správe hovorí, že väčší MacBook Air by sa mohol objaviť na trhu už v roku 2023. Známy analytik v olasti monitorov Ross Young sa domnieva, že toto zariadenie bude uvedené už v priebehu budúceho roka a započne tak rozšírenie modelovej rady Air o nového člena.

V tomto tvrdení sa zhoduje niekoľko ďalších analytikov a leakerov, medzi ktorými nechýba ani Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Gurman ešte pred časom uviedol, že firma Apple zvažovala vytvorenie väčšej verzie MacBooku Air už skôr, no napokon od nápadu upustila. To by sa však mohlo už v budúcom roku zmeniť, nakoľko projekt vývoja nebol podľa všetkého zrušený.

MacBook Air
Zdroj: Unsplash / Isaac Martin

Interné e-maily spoločnosti Apple, ktoré sa objavili počas súdneho procesu s Epic Games tiež naznačujú, že Apple zvažovalo väčší 15″ MacBook Air už v roku 2008, no namiesto toho sa rozhodla pre 13″ a 11″ modely.

Čo by ste povedali na príchod 15″ verzie MacBooku Air vy? Privítali by ste väčšiu obrazovku alebo vám vyhovuje zaužívaná veľkosť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by mal vyzerať MacBook Air 2022 s procesorom M2!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás na nich dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -