Nabíjanie je súčasťou života každého z nás. Používame ho pri hodinkách, smartfónoch, počítačoch, či dokonca autách. Výrobcovia doteraz používali nabíjačky, ktoré fungovali na princípe kremíku. Táto technológia je ale zastaralá a na trh prišli adaptéry s označením GaN. Sú menšie, výkonnejšie a praktickejšie. Pozrite sa na to, v tejto recenzii.

Recenzia 100W GaN nabíjačky. Toto je revolúcia!

Nabíjanie sa síce posunulo za posledné roky významným krokom, smerom vpred, všetko však len vrámci jeden technológie. Samotný kremík má svoje nevýhody, ako prehrievanie, malý výkon a nutnosť veľkých adaptérov. V neposlednom rade je ho málo, čo znamená, že je stále drahší a drahší.

O dnešnú recenziu sa postaral Ján Brezina, ktorý sa okolo Apple produktov a príslušenstva pohybuje už celé roky. Do rúk sa mu dostala nabíjačka s označením Hyper 100W GaN USB-C Charger. Toto zariadenie bolo po prvýkrát predstavené na CES 2020. Podľa informácii z videa sa má jednať o úplne prvú 100W GaN nabíjačku na trhu.

Samotný produkt je už na prvý pohľad menší ako klasická nabíjačka, ktorú dostanete k MacBooku. Na rozdiel od nej ale ponúka oveľa viac možností. V prvom rade je to oveľa vyšší výkon, na úrovni až 100W. Najsilnejší adaptér na Mac ponúkne používateľovi 96W. Dodávaný je k MacBooku Pro 16″.

Hyper 100W GaN USB-C Charger však obsahuje aj napríklad 2x USB-C a 2x USB-A. To znamená, že môžete nabíjať až 4 zariadenia naraz, pričom všetky budú vďaka vysokému výkonu dostávať dosť šťavy.

Recenzia 100W GaN nabíjačky. Toto je revolúcia!
Recenzia 100W GaN nabíjačky. Toto je revolúcia!

Ako sme už uviedli, novinka má naozaj malé rozmery. Presnejšie 85,3 x 60,8 x 28,9 mm, pri hmotnosti okolo 200g. Super je, že aj keď je pod plnou záťažou, vôbec sa neprehrieva.

Poriadne zohriaty adaptér od Apple (alebo iného výrobcu), ktorý funguje na princípe kremíku, má túto negatívnu vlastnosť. Môžete sa oň dokonca za určitých okolností popáliť, čo veru nie je príjemné. Hyper 100W GaN USB-C Charger podporuje okrem iného aj Power Delivery 3.0 na USB-C portoch a QC 3.0 na USB-A portoch. Viac sa dozviete už v samotnom videu.

Prečítajte si tiež  Nie je výkon ako výkon! Apple vás o tom presvedčí!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.