Najnovší výskum dokazuje, že iPhone 13 je vo svete extrémne úspešný. Práve vďaka nemu dosiahol celý segment smartfónov v roku 2021 tržby vo výške až 448 miliárd dolárov. Ako uvádza portál Macrumors, doposiaľ ide o rekord.

Prečítajte si tiež  Apple má problém: iPhone 13 trpí na zvláštne sa chovajúcu obrazovku. Nestretli ste sa s ružovým displejom aj vy?

Napríklad počas posledného štvrtého štvrťroka 2021 vzrástli príjmy z predaja smartfónov medziročne o 7 % a medzikvartálne až o 12 %! Bavíme sa navyše o situácii, v ktorej výrobcovia čelili akútnemu nedostatku komponentov.

Analytici predpokladajú, že tržby spoločnosti Apple z predaja iPhonov v roku 2021 medziročne vzrástli o 35 % na 196 miliárd amerických dolárov, čo predstavuje historicky rekord. Vďaka tomu si na svoj účet pripísali v Cupertine až 44 % z celkových globálnych príjmov.

Zvyšných 56 % si medzi seba museli rozdeliť všetci ostatní výrobcovia, ktorí dokopy predali niekoľkonásobne viac zariadení, ako práve Apple. Problémom je ale ich predajná cena, ktorá bola podstatne nižšia.

iPhone 13 výrazne zvýšil priemernú predajnú cenu všetkých smartfónov v roku 2021

iPhone OLEDV rámci výskumnej správy sa tiež objavila informácia, že vďaka iPhonu 13 sa zvýšila priemerná predajná cenu smartfónov až o 12 %. Vo všeobecnosti ide o dosť drahé zariadenia a keďže sa ich predali milióny kusov, logicky to malo vplyv aj na celkový segment týchto zariadení.

Prečítajte si tiež  Vyhrali ste iPhone 13 Pro za 2 € na Instagrame? Poradíme vám, ako sa tohto spamu zbaviť

Aby toho nebolo málo, vo svete sa zvýšila aj samotná predajná cena iPhonov (až o 14 %) v dôsledku zvýšeného dopytu po modernejších iPhonoch 12 a iPhonoch 13. Aktuálne sa čiastka pohybuje na úrovni 825 $ (731 €).

https://www.youtube.com/watch?v=m43rh-pI0P0

Spoločnosť Apple tiež posilnila svoj trhový podiel vďaka ziskom na kľúčových rozvíjajúcich sa trhoch vrátane Indie, Thajska, Vietnamu a Brazílie. Čoskoro by však mohol v týchto krajinách spôsobiť ošiaľ extrémne lacný iPhone SE (2020), ktorý by mohol byť ponúkaný za 199 $. O ďalších novinkách vás budeme informovať neskôr.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here