Krátky úvod

Ešte predtým ako začneme, rád by som uviedol zopár faktov o sebe. Patrím medzi milovníkov hudby a potrpím si na kvalitnom zvuku. Doposiaľ som používal štandardné AirPods druhej generácie (s bezdrôtovou krabičkou), no v zbierke mám aj Sony Hi-Res MDR-Z1R s fantastickou kvalitou zvuku.

K AirPods Pro som sa dostal v podstate náhodou, nakoľko nám ich v rámci spolupráce poskytol internetový obchod Innocent Store. Do testovania som sa pustil bez väčších očakávaní, no po niekoľkých týždňoch musím skonštatovať, že sa už ku AirPods druhej generácie vrátiť nechcem. V nasledujúcom texte sa dočítate prečo. Poďme na to.

Dizajn

To čo robí „Apple Applom“ sú špičkovo spracované produkty a perfektný dizajn. Pri AirPods to platí dvojnásobne. Ak vyhľadávate eleganciu a zároveň určitý štandard, v tomto prípade trafíte do čierneho (teda vlastne do bieleho ?).

Zariadenie sa dá veľmi ľahko odlíšiť od konkurencie, a aj keď sú samotné slúchadlá iné, než štandardné AirPods či pôvodné EarPods, stále v nich cítiť dizajnérsky podpis jablkovej spoločnosti.

Krabička je príjemná, no mám jednu výhradu

AirPods Pro sa prenášajú v malej plastovej krabičke, ktorá má odlišné rozmery v porovnaní s krabičkou pri štandardných AirPods. Na obrázkoch pôsobí mohutnejším dojmom, no v realite je príjemná, minimalistická. Jej rozmery sú tak akurát a zatiaľ som sa nestretol s tým, že by mi prekážala vo vreckách. Zmestíte ju v podstate všade a vďaka zaobleným hranám vás nebude tlačiť.

Príkladné je takisto spracovanie. Apple si potrpí na kvalite výroby a to je cítiť najmä pri pohľade na detaily. Lesklý biely plast je poskladaný absolútne dokonalo a všetky prechodové línie na seba nadväzujú s úplnou presnosťou.

Recenzia AirPods Pro
Krabička je spracovaná príkladne, no má svoje nedostatky – svetapple.sk

V spodnej časti sa nachádza lightning port pre nabíjanie, no zvoliť môžete tiež bezdrôtové Qi, nakoľko ho AirPods Pro už štandardne podporujú. Vzadu je k dispozícii „zamaskované“ okrúhle tlačidlo a vpredu LED dióda. Vrchná časť sa otvára pomocou kovového pántu, čo prispeje k dlhšej trvácnosti a zároveň je to pekný dizajnérsky prvok.

No a hoci som vychválil spracovanie po vizuálnej stránke, pri praktickom používaní v jednom bode zlyháva. Pokiaľ vezmem krabičku do rúk a trochu ju stlačím, ozývajú sa nepríjemne vŕzgavé zvuky. Nechcem to teraz dramatizovať, nejedná sa o nič strašné, no v istých momentoch je plastové telo trochu „labilné“. Konkrétne mám na mysli vrchnú, oddelenú časť.

Pri používaní si treba dávať pozor na vrchnú časť krabičky – svetapple.sk

Určite to neznamená, že by som ju poľahky odlomil. Ak však dôjde k nečakanej nehode, mohla by sa poškodiť. Aj preto odporúčam nákup silikónového puzdra. Je to asi najjednoduchšia cesta, ako ochrániť akékoľvek AirPods.

Tvar a dizajn slúchadiel sedí ako uliaty

Klasické AirPods som používal na každodenné počúvanie hudby, telefonovanie a sledovanie filmov. Jednalo sa o parťáka, ktorého som mal stále po ruke, no dlhodobé nosenie mi nevyhovovalo. Problémom bola plastová konštrukcia, ktorá jednak vypadávala z uší a po určitom čase nepríjemne tlačila.

Akonáhle som po prvýkrát vyskúšal AirPods Pro, pocítil som na míle vzdialený rozdiel. Kombinácia mäkkého silikónového štuplíka a pozmeneného plastového tela sadli do ucha ako uliate. Je jedno či sa pohybujem na prechádzke so psom, športujem alebo sedím v kancelárii. Ani po niekoľkých hodinách nemám problém s tým, že by boli AirPods Pro akokoľvek nepohodlné či tvrdé. Taktiež sú ukotvené omnoho pevnejšie, vďaka čomu nevyskakujú von z ucha. Každý, kto s tým mal doposiaľ problém, to určite ocení.

Recenzia AirPods Pro
Dizajn aj tvar slúchadiel je veľmi dobrý – svetapple.sk

Príjemnou zmenou sú kratšie nožičky. Tento dizajnový prvok bol z môjho pohľadu vždy trochu zvláštny, no netvrdím, že by mi na dostupnejších modeloch prekážal. Po vizuálnej stránke je novšie riešenie elegantnejšie a nenápadnejšie. S tým však súvisí aj problém občasnej ignorancie okolia. Viackrát som sa ocitol v situácii, kedy ma oslovil kolega či priateľka a chvíľu im bez mojej reakcie trvalo, kým zistili, že počúvam hudbu.

Náročnejšia manipulácia so štupľami

Hoci sú AirPods Pro mimoriadne ergonomické, majú jeden nedostatok. V balení k ním získavate aj ďalšie dve sady štupľov (dokopy sú 3) s rôznymi veľkosťami, pre dokonalé prispôsobenie do vášho ucha. Mne síce sadli hneď tie prvé (ktoré boli na slúchadlách), no nedalo mi nevyskúšať výmenu. Tá bola z môjho pohľadu až prekvapivo náročná.

Nechápte ma zle, samotný postup výmeny je jednoduchý. Musíte chytiť silikónovú hlavičku a ťahať ju smerom od slúchadla, kým sa jej tvrdšia časť neoddelí od plastového šasi. V praxi som mal ale problém s uchopením, nakoľko to pri čerstvo ostrihaných nechtoch skoro nebolo možné. Vo chvíli, keď sa mi to podarilo, silikónový štupeľ „sedel ako prikovaný“.

Napokon sa oddelil od konštrukcie slúchadla, no tento proces nebol ani trochu príjemný. Ťažko povedať, či sa to dalo vyriešiť aj jednoduchšie alebo v tom ešte nemám prax, no pri výmene som sa obával, že štupeľ poškodím.

Prečítajte si tiež  Slováci milujú iPhone 13. Vďaka zľavám sa jeho nákup oplatí viac ako kúpa novšieho iPhonu 14

Pokiaľ budete mať podobný problém ako ja, odporúčam video na YouTube (ako napríklad toto), ktoré vás prevedie celým procesom. Moja osobná rada znie: Použiť viac sily. V tomto prípade je kľúčová.

Ovládanie

Tak ako väčšina bezdrôtových slúchadiel, aj AirPods Pro dostali svoj unikátny spôsob ovládania, ktorý bol inšpirovaný inými zariadeniami z dielne cupertinského giganta. Na oboch nožičkách sa nachádza malý výbežok s matnou povrchovou úpravou, vďaka ktorej ho rýchlo identifikujú končeky prstov.

Apple nazýva tento detail „Force Sensor“ (snímač sily), no v princípe ide o štandardnú dotykovú plochu, sledujúcu dĺžku stlačenia. V niektorých recenziách sa uvádza, že AirPods Pro majú aj haptickú spätnú väzbu. Nie je to pravda.

Force Sensor - Apple
Force Sensor – Apple

Všetko funguje na princípe zvuku, ktorý sa pri stlačení dostáva do vášho ucha a dáva vám znamenie o vykonaní povelu. Týmto však technológiu nekritizujem a myslím si, že funguje výborne. Chcem len uviesť na pravú mieru, že žiaden „Force Touch“ či „Haptic Touch“ tu neočakávajte. Je to jednoduchšie, no stále účinné riešenie.

Širokému rozsahu nastavení sekunduje jednoduché ovládanie

Ako je vám asi známe, AirPods Pro dokážu oveľa viac, ako len prehrávať/zastavovať hudbu či video. Jednoduchým kliknutím prijímate a ukončujete hovory, aktivujete Siri (aj hlasovým povelom), preskakujete skladby či prepínate medzi jednotlivými režimami.

Tak isto viete konfigurovať separátne funkcie pre dotyk na každom slúchadle zvlášť. Veľmi prakticky tak ovládnete pripojené zariadenie bez toho, aby ste ho museli vyberať z vrecka, čo je z môjho pohľadu mimoriadne komfortné. Je tu však jedno „ale“.

Ani na AirPods Pro si nenastavíte hlasitosť

To čo sa AirPods ani po rokoch nenaučili je ovládanie hlasitosti dotykom. Na všetko vám poslúži hlasový asistent alebo iné zariadenie. Pri mojom spôsobe používania ide o elementárnu záležitosť, ktorá mi veľmi chýba a chýbala mi aj doteraz. Dlhé roky som používal káblové EarPods, kde na tento účel slúžili tlačidlá umiestnené v oblasti krku.

Recenzia AirPods Pro
Hlasitosť musíte nastavovať cez iPhone, Apple Watch prípadne Siri – svetapple.sk

Samozrejme, že nie som technik a ani inžinier, takže netuším aké možnosti má dotykové ovládanie použité v tomto zariadení. Na druhej strane som však presvedčený, že keď Apple dokáže vyrobiť tak úžasný produkt, akým sú v jednom celku AirPods Pro, mohlo nájsť aj riešenie pre základné ovládanie hlasitosti.

Dodnes som si nezvykol na používanie Siri (nie vždy je to koniec koncov vhodné) a aj preto si zvuk nastavujem buď priamo na iPhone (musím ho však vyberať z vrecka) alebo na hodinkách Apple Watch, kde pomáha digitálna korunka. Nie je to ideálne.

Detekcia uší, tri odlišné režimy + jeden bonus

Recenzia AirPods Pro
Celý proces pripájania je veľmi rýchly a pohodlný – svetapple.sk

To čo na AirPods Pro doslova milujem je spôsob používania. Otvoríte krabičku a do sekundy sú pripojené k vášmu zariadeniu. Vložíte si ich uší, a za pomoci pohybových akcelerátorov a optických senzorov zistia, že sú dnu (a začnú prehrávať skladbu/video). Celé je to premyslené a dovolím si tvrdiť, že aj trochu návykové. Vo chvíli, keď skončíte a slúchadlá vytiahnete von, prehrávanie sa zastaví.

Ak ste používali dostupnejšie verzie AirPods, pravdepodobne máte rovnakú skúsenosť. V prípade, že neviete o čom hovorím, odporúčam vám to vyskúšať. Funguje to presne tak, ako o tom píšem (a nie som jediný). Apple sa chcelo pri vývoji priblížiť čo najviac ku klasickým káblovým slúchadlám, čo bola veľmi náročná úloha, no z môjho pohľadu sa podarila. Mnohí konkurenti majú v tomto smere veľké rezervy.

Vypnuté filtrovanie šumu

Recenzia AirPods Pro
Vypnuté filtrovanie šumu v iOS 14 – svetapple.sk

Základným režimom AirPods Pro je vypnuté filtrovanie šumu. V tomto prípade sa zariadenie správa rovnako, ako každé iné štupľové slúchadlá. Vďaka silikónovým vložkám máte utlmené dianie vo svojom okolí, no všetko bez problémov počujete. V mojom prípade sa to hodí najmä počas šoférovania, kde chcem mať pokoj, no zároveň potrebujem počuť motor, klaksón či sirény. Samozrejme, v takomto prípade musím prispôsobiť aj hlasitosť prehrávaného obsahu.

Redukcia hluku

Recenzia AirPods Pro
Redukcia hluku v iOS 14 – svetapple.sk

To čo mnohí považujú za najväčší benefit AirPods Pro (pred štandardnými AirPods) je automatická redukcia hluku. Zariadenie má k dispozícii mikrofóny snímajúce okolie ale aj vnútro ucha, ktoré pomáhajú eliminovať nežiadúce zvuky takzvaným „antišumom„. Celý proces prebieha v reálnom čase, a prehodnocuje sa cca 200-krát za sekundu.

Ak od tejto funkcie očakávate úplne odizolovanie od okolitého sveta, tak by ste mali zvoliť iné slúchadlá. AirPods Pro to nedokážu. Na druhej strane je však všetko nastavené veľmi príjemne a povedal by som, že presne podľa mojich preferencií. Redukcia hluku sleduje okolité zvuky a aktívne ich eliminuje. Nebude vás rušiť ventilátor, motor či koľajnice vo vlaku. Akonáhle režim aktivujete, ocitnete sa v tichom svete.

Prečítajte si tiež  Nový iPhone SE 3 čelí prvým sklzom v dodávkach. Koľko si na neho budeme musieť počkať?
AirPods Pro recenzia
Redukcia hluku nie je úplne stopercentná, no v praxi veľmi príjemná – svetapple.sk

Na druhej strane, keď sa niekto pri vás rozpráva, pracuje v kuchyni, niečo spadne na drevené parkety atď… vo väčšine prípadoch to zaregistrujete, no nebudete vyrušení. Nečakal som, že ma redukcia hluku poteší, aj keď vlastne „nefunguje“ na sto percent. Stále si však treba uvedomiť, že AirPods Pro sú univerzálne a malé zariadenie s obmedzenými konštrukčnými možnosťami a aj tento výsledok je výborný.

Doplnené: Samozrejme, ak ku tomuto režimu pridáte aj trochu hlasnejšie prehrávanie (vôbec nemusí byť nastavené na maximum), nebude vás rušiť vôbec nič. Všetko je to iba na tom, ako vám to vyhovuje.

Transparentný Posluch

Recenzia AirPods Pro
Transparentný posluch v iOS 14 – svetapple.sk

Keď som si študoval všetky vymoženosti AirPods Pro, transparentný posluch ma veľmi nezaujal. Vo chvíli, keď som ho ale vyskúšal na vlastnej koži, zostal som zaskočený. Ak ho máte aktivovaný a vložíte si slúchadlá do uší, zhruba po sekunde zmizne utlmenie (ako v prípade vypnutého filtrovania šumu, opisovaného vyššie) a vy počujete úplne normálne. Dokonca si dovolím tvrdiť, že mikrofóny okolité zvuky ešte zosilňujú, vďaka čomu získate lepší sluch.

Veľakrát sa dostanete do situácie, kedy máte AirPods na ušiach, no v priebehu času na to zabudnete a človek oproti vám netuší, či ho vôbec vnímate. Nezabudnite ho radšej upozorniť.

Počas bežného pracovného dňa fungujem na tomto režime skoro stále. V kancelárií alebo interiéri zvláda svoju činnosť bravúrne. V praxi prehrávam hudbu, niekto ma osloví, jediným kliknutím ju stopnem, vybavím čo treba a pokračujem ďalej. Aj napriek silikónovým štupľom počujem zreteľne a jasno.

AirPods Pro
Ľuďom vo vašom okolí chvíľu potrvá, kým si uvedomia, že ich počujete aj so slúchadlami na ušiach (foto: engadget.com)

Transparentný Posluch má však svoje rezervy a to v exteriéri, alebo s čiapkou/kapucňou na hlave. Pokiaľ sa textilný (alebo akýkoľvek iný) materiál šuchá po vonkajších mikrofónoch, zariadenie ho s vysokou presnosťou imituje, čo nie je príjemné. To isté platí aj o akejsi „priestorovosti zvuku“.

Vonku skrátka všetko pôsobí dosť umelo a vám sa ťažšie odhaduje vzdialenosť vozidiel, štekajúcich psov či cinkajúcich bicyklov a iných ruchov. Mne osobne prekážalo aj kráčanie po štrkovej ceste, no dá sa na to zvyknúť. Technológia ešte nie tak ďaleko, aby nahradila vaše uši. Nepredpokladám ale, že to bolo cieľom inžinierov v Apple. Chceli nám skôr zjednodušiť komunikáciu, no a to sa podarilo na výbornú.

Priestorový zvuk ako bonus

S príchodom iOS 14 pribudla do AirPods Pro funkcia „Spatial Audio“ alebo „Priestorový zvuk“. Pokiaľ ju máte aktivovanú a sledujete podporovaný film, seriál či video, dostanete sa ku podobnému zážitku, akoby ste sedeli v kine. Každý zvuk vychádza zo svojho miesta a nemení sa ani vo chvíli, keď otočíte hlavou. Celý systém je veľmi sofistikovaný a prekvapí vás svojimi schopnosťami.

Spatial Audio - svetapple.sk
Spatial Audio – Apple.com

Horšou správou ostáva, že Priestorový zvuk nepodporujú ani zďaleka všetky appky, na ktorých sledujete obľúbený obsah (napríklad Netflix). Po softvérovej stránke musí mať video 5.1, 7.1 alebo Dolby Atmos a to si s AirPods Pro užijete iba pri niektorých snímkach z dielne HBO GO, Apple TV+, Hulu či Amazon Prime. Snáď sa to časom zmení. Zážitok je to naozaj veľký a odporúčam vám ho vyskúšať.

Kvalita zvuku rovnajúca sa vyššiemu štandardu. Pri telefonovaní nahradia aj handsfree

Ako som už uviedol na začiatku, patrím medzi užšiu skupinu ľudí, ktorí ocenia kvalitné prehrávanie hudby. Pokiaľ si chcem užiť všetky tóny skladieb s maximálnou presnosťou, púšťam si ju na slúchadlách Sony Hi-Res MDR-Z1R, alebo v aute s príplatkovou audio-sústavou Harman-Kardon (16-reproduktorov, 600W). AirPods Pro sa nedajú porovnať ani s jedným, no spokojne konštatujem, že na svoju kategóriu prinášajú vyšší štandard v oblasti prehrávania.

Recenzia AirPods Pro
Kvalita prehrávania je v podaní AirPods Pro nečakane dobrá – svetapple.sk

Zdôraznil by som najmä vyváženosť zvuku, ktorá neopustí žiaden hudobný žáner. Výšky-stredy-basy sú vynikajúco zladené a nemám pocit, že by mali niektoré z nich neprimeranú dominanciu. Apple tvrdí, že za všetko môže adaptívny ekvalizér, starajúci sa o kvalitné a konzistentné prehrávanie. Ja s tým iba súhlasím.

AirPods Pro neboli navrhnuté pre pôžitkárov, no chcú vyhovieť všetkým typom poslucháčov. Tí, ktorí sú zvyknutí na nižšiu kvalitu zvuku budú prekvapení, no a tí, ktorí si zase na tomto potrpia nebudú sklamaní. Je to veľmi univerzálny produkt s kvalitami vyššieho štandardu a tak ku nemu treba pristupovať. Prehrávanie sa z môjho pohľadu cítilo najlepšie pri nastavení cca 80-85% hlasitosti. Vyššie to už nebolo príjemné.

Na AirPods Pro sa mi takisto páčilo aj telefonovanie. Pokiaľ má druhá strana kvalitný mikrofón, budete ju počuť zreteľne a jasno a hlavne „realisticky“. Azda najlepší výsledok som dosiahol pri teste s mojom priateľkou, keď sme skúšali FaceTime. Obaja sme mali vlastné AirPods Pro a obaja sme boli s kvalitou spokojní. Pochopiteľne je potrebný aj dobrý internet, no v dnešnej dobe s ním nebude problém.

Prečítajte si tiež  V USA boli vylepšené Apple Maps. Teraz bude pokračovať Európa.
Recenzia AirPods Pro
AirPods Pro vám plne nahradia handsfree sadu (foto: NextPit.com)

Práve telefonovanie je činnosť, ktorú s týmto slúchadlami vykonávam veľmi často. Už po niekoľkých dňoch začali slúžiť ako „handsfree“ zariadenie a túto úlohu spĺňajú bravúrne. Pokiaľ uvidíte na ulici človeka, ktorý má v uchu iba jeden AirPod, pravdepodobne ho využíva presne ako ja. Zaujímavým poznatkom je fakt, že takýmto spôsobom nemôžete používať Redukciu hluku. Funguje tu iba transparentný posluch.

No a ak sa teraz pýtate, či som týmto spôsobom nepoužíval aj AirPods II. generácie, odpoveď znie nie. Nebolo to preto, lebo by nefungovali správne. Problémom však bola viackrát spomínaná konštrukcia, ktorá ma po dlhšej dobe tlačidla. AirPods Pro sú v tomto smere iná liga.

Výdrž batérie a nabíjanie riešim doslova „raz za čas“

Apple vo svojich propagačných materiáloch uvádza, že samotné slúchadlá zvládnu cca 4,5h prehrávania hudby a nabíjacie puzdro poskytne dokopy až 24h. Z pochopiteľných dôvodov som to normovaným spôsobom netestoval, no po skúsenosti potvrdzujem, že som sa ku týmto hodnotám priblížil.

Recenzia AirPods Pro
Stav batérie AirPods Pro alebo nabíjacej krabičky môžete sledovať aj cez widget v iOS 14- svetapple.sk

Ak chcete dlhšiu výdrž, vypnite transparentný posluch alebo redukciu hluku. Po tomto kroku sa bez problémov dostanete na 4 či 5 hodín (pri 50-60% hlasitosti) na jedno nabitie. Samozrejme, bez špeciálnych technológii to nie je úplne ono. Ak sú aktívne, bavíme sa o cca 3,5h až 4h výdrži (pri 50-60% hlasitosti), čo je za mňa úplne super.

Zatiaľ som sa ešte nedostal do bodu, kedy by som AirPods Pro vyslovene vybil. Vždy si ich vyberám maximálne po 2-3 hodinách von z uší (počas náročnejších dní) a vkladám ich do nabíjacieho puzdra, kde sa im energia doplní za niekoľko minút.

Zmeny som nezaznamenal ani v chladnom decembrovom počasí v rámci rutinného ranného behania. Až v priebehu času budem vedieť, ako fungujú v horúcom lete. Neočakávam však žiadne výrazné rozdiely, nakoľko som ich nepostrehol ani pri štandardných AirPods druhej generácie.

Skutočne vám neviem povedať, či nabíjacie puzdro ponúka presne 24h prehrávania hudby, telefonovania alebo sledovania filmov na jedno nabitie. Čo vám ale povedať viem je fakt, že som ho počas testu pripájal na lightning kábel raz za cca 3-4 dni. Neskôr som nabehol na mnou preferované Qi (bezdrôtové nabíjanie) a odvtedy sa nedostávam do príliš nízkych percentuálnych hodnôt.

Recenzia AirPods Pro
Krabičku je potrebné nabíjať raz za 3-4 dni pri bežnom používaní – svetapple.sk

Veľakrát ho položím na bezdrôtovú nabíjačku v aute, na nočnom stolíku alebo v kancelárií. Robím to automaticky a tak si ani neuvedomujem, že sa dopĺňa energia. Ak si vytvoríte tento zvyk, budete mať pocit, že vaše puzdro vydrží donekonečna.

V tomto bode ale upozorňujem, že nesprávnym nabíjaním môže degradovať batéria. Dobre si to preto rozmyslite a aktivujte optimalizované nabíjanie, aby vám AirPods Pro vydržali čo najdlhšie. Akumulátor sa žiaľ nedá vymeniť, nakoľko je „natvrdo“ napojený na zvyšný hardvér. Škoda.

AirPods Pro hrajú na príjemnú nôtu a ich drahšiu kúpu neoľutujete. Ja sám som si ich zamiloval

Na záver sa hodí všetko zhrnúť a povedať si, či tých 259€ za AirPods Pro naozaj stojí za to. Pochopiteľne je táto suma už dosť vysoká a mnohí majú problém s rozhodovaním sa. Ja sám sa na to pozerám z viacerých pohľadov, a aj keď stoja konkurenčné slúchadlá zhruba o tretinu menej, myslím si, že vyššiu investíciu do AirPods Pro neoľutujete.

Recenzia AirPods Pro
Investícia je síce vyššia, no podľa nás sa oplatí – svetapple.sk

V prvom rade je to kvôli skvelej kompatibilite so zariadeniami z ekosystému spoločnosti Apple. Všade sa rýchlo pripoja a dokážu sa aj automaticky prepínať podľa toho, kde prehrávate aktuálny obsah. Toto je vyladené na jednotku. Pri použití s Androidom skúsenosti nemám, no AirPods Pro pravidelne pripájam ku svojmu pracovnému Windows PC a aj s tým nadviažu spojenie bleskovo a úplne automaticky, pričom nemusím nič dodatočne hľadať alebo zapínať.

Ďalšia vec je tá, že AirPods Pro sú produkt, ktorý kupujete na 2 a viac rokov (za predpokladu, že ich nestratíte alebo nepoškodíte). Baterka v nich vydrží pomerne dlho a vďaka norme IPX4 ich nezničíte ani pri dlhodobom vystavovaní potu alebo občasnom zmoknutí.

Recenzia AirPods Pro
Takto vyzerá hardvér vo vnútri AirPods Pro – svetapple.sk

Nechcem tým povedať, že sú úplne vodotesné, nakoľko vám Apple po kontakte s vodou neuzná reklamáciu. Na druhej strane, v prípade nehody (ak ich vyperiete, skočíte s nimi do bazéna a podobne) môžu prežiť, čoho dôkazom je početné množstvo videí na YouTube. Doma to však radšej neskúšajte.

Ja sám so do AirPods Pro nešiel s veľkým očakávaním, a z testu vychádzam ako nadšený fanúšik spoločnosti Apple. Tieto bezdrôtové slúchadlá sú výborné na každodenné použitie pre všetky druhy poslucháčov.

Recenzia AirPods Pro
V balení nájdete aj USB-C Lighnting kábel – svetapple.sk

Ak ste si moju recenziu prečítali až do tejto časti a máte osobné skúsenosti s AirPods Pro, prípadne chcete vedieť niečo viac, zanechajte komentár so svojimi poznatkami a otázkami. Budem rád za každú otázku, na ktorú budem vedieť odpovedať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn a tvar slúchadiel
Spracovanie
Kvalita prehrávania
Cena vs Protihodnota
Konektivita
Výdrž batérie
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
recenzia-airpods-proAk hľadáte univerzálnu kvalitu, AirPods Pro sú pre vás ako stvorené. Majú množstvo funkcií a skvelé audio.