Pred pár minútami sme vám priniesli článok o budúcom Macu Pro, s ktorým nás čiastočne zoznámil leaker Mark Gurman (presnosť 88,7 %) z agentúry Bloomberg. V jeho ďalšej správe sa nachádzajú podrobnosti o MacBooku Pro so 14″ a 16″ displejom, ktorý nám Apple predstaví už o niekoľko mesiacov. Malo by sa tak stať v septembri 2021.

Apple vydalo macOS Big Sur 10.2 (RC). Pozrite sa čo je nové

Ako uvádza Gurman, firma chystá v prvom rade revolúciu vo výkone. Zariadenie nebude disponovať čipom M1 tak ako predchodca, namiesto neho sa tu objaví výkonnejšia a modernejšia verzia s 10-jadrovým CPU. Až 8 jadier bude určených pre vysoký výkon a 2 jadrá pre energetickú úspornosť. Používateľ si bude môcť zvoliť medzi 16 alebo 32 jadrovou GPU. O tej však viac podrobností zatiaľ nemáme.

Až 64 GB RAM a nové konektory

Správa konkretizuje, že nový procesor z rady Apple Sillicon bude podporovať až 64 GB operačnej pamäte RAM. To aj až 4x viac v porovnaní s čipom M1, ktorý môžete konfigurovať maximálne so 16 GB RAM.

MacBook Pro 2021 dostane slot na SD kartu. Na Touch Bar zabudnite

Aby toho nebolo málo, budúci majitelia sa môžu tešiť aj na väčší počet Thunderbolt portov, čítačku SD kariet, prítomnosť HDMI a MagSafe nabíjací konektor. Veríme, že tieto novinky naplno ocenia predovšetkým grafici, fotografi a filmári. Jedná sa o obrovský nedostatok aktuálnej generácie „Pročka“.

Šasi nového MacBooku Pro 14″ a 16″ už nemá byť v spodnej ani vrchnej časti zaoblené ale má priniesť oveľa hranatejší dizajn, ktorý bude lepšie komunikovať s aktuálnym iPadom Pro, iPhonom 12 a v neposlednom rade aj s iMacom 24″. Niekoľko uniknutých schém dizajnu si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Na záver Gurman dodáva, že Apple tento rok predstaví aj nový MacBook Air s výkonnejším čipom, vylepšený Mac Pro a Mac mini. Zabúdať nemáme ani na novú generáciu väčšieho 27″ iMacu (pravdepodobne bude mať 32″ uhpriečku). O všetkých novinkách vás budeme samozrejme informovať.

Prečítajte si tiež  Ako zistiť, či má niekto tajný prístup k vášmu iPhonu alebo iPadu? Je to jednoduché
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.