Od predstavenia iPhonu 14 nás delí už iba niekoľko mesiacov. Aj vďaka tomu sa na internete objavujú ďalšie úniky, ktoré nám o tomto zariadení prezrádzajú viac informácií. Tá posledná sa týka konkrétne prednej kamery a špičkovej technológie, ktorú prinesie.

Podľa renomovanej stránky ET News sa Apple rozhodlo do tohto komponentu investovať nemalé peniaze. Novinka prinesie automatické zaostrovanie a z veľkej časti bude vyrobená v Južnej Kórei. Fotografie alebo videá by mali byť vďaka novému snímaču na ďaleko vyššej úrovni v porovnaní s tým, čo nám dnes ponúka iPhone 13.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Spoločnosť Apple si na výrobu vybrala dodávateľa LG Innotek, ktorý má spolupracovať s japonským Sharpom. Pôvodne bol tento komponent pripravovaný až pre iPhone 15, no spoločnosť Apple uprednostnila rok 2022 a iPhone 14.

Trikrát drahšia než dnes 

iPhone 14 Pro
Zdroj: MacRumors

Ako sme už naznačili vyššie, produkcia tejto prednej kamery je extrémne drahá a podľa zdrojov stojí až 3x viac v porovnaní s dielom, ktorý Apple používa dnes. Pozitívne by sa to však malo prejaviť na výsledných fotografiách a takisto videu. Ťažko povedať, ako sa vyššia cena tohto komponentu pretaví do predajnej ceny iPhonu 14, no tak či onak sa predpokladá, že tento smartfón v roku 2022 zdražie.

Analytik Ming-Chi Kuo sa už dávnejšie vyjadril k tomu, že iPhone 14 dostane prepracovanú prednú kameru s automatickým zaostrovaním. Portál ET News teda v podstate potvrdzuje jeho slová.

Prečítajte si tiež  iMessage na Androide? Apple naznačuje, že áno. Dôvodom je zrejme Európska Únia

Vo svojej správe sa domnieval, že tento komponent uvidíme na každej jednej verzii. Týkať sa to teda bude aj lacnejšieho iPhonu 14 a iPhonu 14 Max. Sme veľmi zvedaví na to, ako bude tento smartfón fotiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.