Aplikácia Shazam už dávno nie je iba šikovným doplnkom od vývojárov tretej strany. Po odkúpení Shazamu jablkovou spoločnosťou obsahuje iOS od verzie 14.2 zabudovanú funkciu rozpoznávania hudby a to priamo  ovládacom centre. Očakávaný systém iOS 16, ktorý sme mali možnosť vidieť prvýkrát počas konferencie WWDC 2022 prinesie aktualizáciu pre systém rozpoznávania hudby.

Prečítajte si tiež  Týchto 7 trikov v aplikácii Shazam musí poznať každý používateľ

Nová možnosť prinesie očakávanú vychytávku, po ktorej používatelia volajú už takmer dva roky. Skladby identifikované pomocou funkcie Rozpoznávanie hudby v Ovládacom centre sa konečne budú synchronizovať s aplikáciou Shazam.

Zoznam identifikovaných skladieb je aj naďalej možné zobraziť stlačením ovládacieho prvku rozpoznávanie hudby v Ovládacom centre, no synchronizácia s aplikáciou Shazam je užitočným doplnkom pre tých, ktorí sa viac spoliehajú na plné rozhranie aplikácie.

Funkciu Rozpoznávanie hudby môžete pridať do aplikácie Control Center v Nastaveniach v ponuke Control Center. Následne je ťuknutím na tlačidlo „+“ možné jednoducho pridať možnosť „Rozpoznávanie hudby“, ktorá je zobrazená s logom Shazam.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -