Aplikácia Shazam už dávno nie je iba šikovným doplnkom od vývojárov tretej strany. Po odkúpení Shazamu jablkovou spoločnosťou obsahuje iOS od verzie 14.2 zabudovanú funkciu rozpoznávania hudby a to priamo  ovládacom centre. Očakávaný systém iOS 16, ktorý sme mali možnosť vidieť prvýkrát počas konferencie WWDC 2022 prinesie aktualizáciu pre systém rozpoznávania hudby.

Nová možnosť prinesie očakávanú vychytávku, po ktorej používatelia volajú už takmer dva roky. Skladby identifikované pomocou funkcie Rozpoznávanie hudby v Ovládacom centre sa konečne budú synchronizovať s aplikáciou Shazam.

- Reklama -

Zoznam identifikovaných skladieb je aj naďalej možné zobraziť stlačením ovládacieho prvku rozpoznávanie hudby v Ovládacom centre, no synchronizácia s aplikáciou Shazam je užitočným doplnkom pre tých, ktorí sa viac spoliehajú na plné rozhranie aplikácie.

Funkciu Rozpoznávanie hudby môžete pridať do aplikácie Control Center v Nastaveniach v ponuke Control Center. Následne je ťuknutím na tlačidlo „+“ možné jednoducho pridať možnosť „Rozpoznávanie hudby“, ktorá je zobrazená s logom Shazam.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -