Ako uvádzajú nové informácie od ET News, spoločnosť Apple pokračuje s prácami na pripravovanom procesore M2 pre počítače Mac. Spolupracuje pri tom so spoločnosťou Samsung Electro-Mechanics.

Hoci čip M1, rovnako ako všetky ostatné procesory spoločnosti Apple, vyrába výlučne taiwanská spoločnosť TSMC, čip obsahuje komponenty od viacerých spoločností, ako napríklad Ibiden a Unimicron. A keďže sa Apple snaží v poslednej dobe čo najviac diverzifikovať výrobu, je potrebné, aby pre svoju novú generáciu SoC koordinoval viacerých dodávateľov.

Aby sme boli presnejší, Samsung aj dnes vyrába pre procesor M1 dosku s plošnými spojmi, ktorá sa používa na pripojenie polovodičového čipu k hlavnému substrátu (FC-BGA). Tento dôležitý detail vyšišel najavo až rok potom, čo spoločnosť uviedla procesor do predaja. Za odhalením stojí portál The Elec.

Samsung bude spolupracovať s Apple aj naďalej 

Zdroj: MacRumors

Podľa dnešnej správy by mal Samsung so spoluprácou pokračovať aj naďalej, pričom bude poskytovať rovnaký diel pre procesor Apple M2. Zatiaľ nie je známe, kedy spoločnosť Apple predstaví prvé zariadenie s týmto čipom, no očakáva sa, že by to mohol byť buď nový základný MacBook alebo iPad Pro koncom roka 2022.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Zákazníci podľa všetkého v tomto smere nemajú očakávať žiadnu revolúciu ale skôr evolúciu procesora M1. Dočkáme sa teda o niečo vyššie výkonu a trochu lepšej energetickej úspornosti. Výrobný proces ale zostane zrejme rovnaký (5 nm).

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.