Možno, že ste o tom nevedeli, no aj na Slovensku vznikajú zaujímavé hry, ktoré majú celosvetový potenciál. Skoro pred piatimi rokmi sme vás po prvýkrát informovali o vývoji hry Vivat Sloboda, ktorá mala byť pomyselným „slovenským GTA“. Neskôr sa premenovala na Vivat Slovakia – čo je názov, ktorý používa dodnes.

Dej sa odohráva v 90-tých rokoch minulého storočia a je zasadený do ulíc Bratislavy. Aj keď sa o hre v uplynulých mesiacoch veľa nehovorilo, vývoj pokračoval ďalej a už koncom roka 2022 sme vás informovali o možnosti, v rámci ktorej si túto hru mohol vyskúšať prakticky ktokoľvek vďaka sprístupnenému GFX demu. Od tej doby sa však tvorcovia posunuli výrazne ďalej.

Ako informujú na oficiálnom Steam účte hry, Vivat Slovakia už bola prezentovaná na viacerých relevantných výstavách a rovnako boli zdieľané detaily o hre prostredníctvom vývojových denníkov Vivat Wednesday. Nakoľko sa snažia byť autori titulu čo možno najviac transparentní, hráčom chcú dať možnosť, aby mohli Vivat Slovakia aj hrať a nie len hodnotiť. Dokonca budú mať možnosť aj ovplyvňovať finálnu podobu titulu.

Presne preto bude už 18. apríla 2024 sprístupnená Early Access verzia hry, ktorá bude následne vylepšovaná či už z hľadiska herného sveta, alebo príbehu. No a presne pri tejto príležitosti tvorcovia zverejnili aj trailer, ktorý túto Early Access verziu Vivat Slovakia odhaľuje. Vyzerá to veľmi sľubne.

Najskôr Early Access, potom plná hra 

Tvorcovia uvádzajú, že pokiaľ pôjde všetko podľa plánu, plná verzia Vivat Slovakia vyjde v roku 2024. Najskôr sa však stretneme so spomínanou Early Access verziou, ktorá ponúkne herný svet situovaný do Bratislavy a tiež prvú polovicu príbehových misií.

Hráči sa tiež môžu tešiť na slovenský voice-over s českými a anglickými titulkami, vybrané odmeny StartLab, rozhlasovú stanicu LFO či viac, ako 50 dobových vozidiel.

Vivat Slovakia tiež v „skorom prístupe“ ponúkne vedľajšie aktivity v Bratislave, denný aj nočný svet, či podporu herných ovládačov. Následne po plnom vydaní hry budú môcť hráči dokončiť všetky príbehové misie, získať kompletné odmeny v StarLab, odhaliť nové aktivity v meste, využívať mestskú hromadnú dopravu či získať svojho vlastného psa.

Vivat Slovakia
Zdroj: Vivat Slovakia

Pokiaľ chcete bližšie sledovať vývoj Vivat Slovakia, odporúčame vám navštíviť priamo oficiálnu internetovú stránku tvorcov na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Fortnite zarobila 1 miliardu, si závislý aj ty?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -