Kategória príbehov, v ktorých sa jablkové hodinky zaslúžili o pomoc v život ohrozujúcej situácii sa rozšírila o nový príspevok. 82-ročný muž, ktorý dostal na sviatky inteligentné hodinky Apple Watch je presvedčený, že mu zachránili život, keď ho zrazilo auto.

Funkcia detekcie pádu opäť zachraňovala

Nehoda sa odohrala na okružnej križovatke v Kidderminsteri v Británii, ešte 19. januára 2024. Nové zábery z nehody približujú to, ako sa situácia zomlela a čo presne sa stalo. Šofér na kruhovom objazde zmenil smer, pričom dokonca ani nejazdil v správnom pruhu. Hneď na to zrazil 82-ročného Tonyho Jaunceyho, ktorý prechádzal po ceste.

Podľa lokálnych novín Shropshire Star Jauncey utrpel zlomeninu lopatky, prasknuté rebro a závažné modriny. Noviny zverejnili aj šokujúce zábery z priemyselných kamier, ktoré nehodu zaznamenali. Obeť nehody však mala našťastie Apple Watch, ktoré ihneď zavolali záchranku.

Hodinky zaregistrovali pád a opýtali sa Jaunceyho, či majú privolať záchrannú službu. Požiadavku je možné zrušiť stlačením tlačidla, no používateľ to nechal tak a zariadenia automaticky zavolalo na núdzové číslo.

Apple Watch detekcia pádu
Zdroj: SvetApple

Jauncey tvrdí, že šofér zastavil a prišiel mu pomôcť, rovnako ako tri sestričky mimo služby, ktoré sa náhodou ocitli v blízkosti. Okamžitá reakcia hodiniek Apple Watch však podľa neho určite pomohla k promptnej reakcii záchranárov.

Ako funguje detekcia pádu v Apple Watch?

Funkciu detekcie pádu si môžete aktivovať v prípade, že vlastníte Apple Watch Series 4 alebo novší model hodiniek. Nájdete ju v nastaveniach v podkategórii SOS alebo v mobilnej aplikácii Watch. Pri aktivácii je nutné zvoliť pohotovostný kontakt, ktorý bude informovaný v prípade nehody.

Ak náhodou dôjde k pádu, Apple Watch ho deteguje a pokúsi sa vás upozorniť pomocou vibrácií a zvukového alarmu. Ak ho do minúty nevypnete, hodinky automaticky informujú pohotovostný kontakt.

Apple Watch detekcia pádu
Zdroj: Apple

Dajte si však pozor a uvážte, či je pre vás táto funkcia naozaj potrebná. Ak patríte medzi fyzicky aktívnejších ľudí, funkciu môže vyvolať aj prudkejší pohyb rukou. Funkcia je preto skôr určená pre starších ľudí, ktorí sú náchylnejší na zranenia spôsobené pádom, podobne ako v tomto príbehu.

Prečítajte si tiež  Toto ma štve na Apple Watch viac, ako slabá výdrž batérie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -