Americká automobilka Tesla usporiadala pri príležitosti otvorenia novej Gigafactory veľký event v Austine (USA) s názvom Cyber Rodeo, na ktorom svetu ukázala predprodukčný prototyp novej Tesly Cybertruck. Podľa výrobcu je toto vozidlo skoro hotové a do predaja by sa mohlo dostať v priebehu roka 2023.

A napriek tomu, že v porovnaní s konceptom nie je úplne totožné, Tesle sa musí nechať, že do finálnej podoby „prepašovala“ väčšinu odvážnych dizajnových riešení. Každopádne však všetko môže zlyhať na niečom, s čím má táto automobilka už dlhodobé problémy. Ide o kvalitu výroby.

Ako sa totiž na evente ukázalo, promovaný prototyp Cybertrucku nie je ani trochu dokonalý. Iste, dalo by sa to ospravedlniť tým, že ešte stále sa nepozeráme na finálnu podobu tohto vozidla. Keď ho však Tesla chcela predstaviť širokej verejnosti (na evente sa zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí), mohla si dať trochu viac záležať na jeho stave.

Chyby, ktoré sa nemôžu dostať do sériovej výroby 

Na fotkách v tomto článku, o ktoré sa postaralo niekoľko návštevníkov udalosti Cyber Rodeo môžete vidieť, aké zásadné nedostatky toto vozidlo má.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Ten prvý, ktorý doslova bije do očí sa nachádza tesne pod „A-stĺpikom“, na ktorom je vidieť výrazný zvar a takisto zvláštny okrúhly otvor. Toto veru nepôsobí ani trochu exkluzívne a už vôbec nie bezpečne.

Twitter / Nick Thomas

Tesla si však nedala záležať ani na zadných svetlometoch, na ktorých sa evidentne nachádza fólia, kvôli ktorej vzniká efekt, ako by šlo o obyčajnú plochu natretú čiernou farbou. Až pri detailnejšom pohľade uvidíte jednotlivé hranaté segmenty zadných svetiel.

Twitter / Nick Thomas

Nakoniec tu máme posledné dve fotografie, pričom na jednej nepasujú dvere a na druhej si môžete všimnúť nedokončený interiér. Podľa nášho názoru si Tesla mohla tento štýl prezentácie odpustiť a buď si dať viac záležať na samotnom prototype, ktorý prilákal množstvo potencionálnych fanúšikov, alebo Cybertruck jednoducho svetu ešte neukázať. Čo si myslíte vy?

Twitter / Ryan Zohouri
Twitter / Keikki

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -