Americká automobilka Tesla ešte pred rokmi predstavila funkciu Sentry, ktorá dokáže využívať kamerové systémy vo vozidle aj v čase, keď nie je jeho majiteľ prítomný. Okolie vozidla je teda snímané takmer z každého uhla, vďaka čomu má človek presný prehľad o tom, čo sa dialo v okolí, keď bol napríklad v obchode alebo doma.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Tento systém môže odhaliť potencionálnych zlodejov, vandalov ale aj nešikovných šoférov. V súčasnosti už je dokonca na takej úrovni, že si prenos z kamier môžete prezerať priamo vo svojom smartfóne naživo. Tesla drží v tomto smere prvenstvo.

Twitter účet WHAT’S INSIDE teraz zverejnil perfektné video, ktoré nám ukazuje, aký je schopný systém Sentry v praxi. Nachádzal sa konkrétne v úplne novej Tesle Model Y, ktorá je v predaji v podstate len chvíľu.

Nehoda, ktorá zrejme nemala pre vinníka šťastný koniec 

Majiteľ si po príchode ku autu všimol, že sa na jeho boku nachádza masívny škrabanec. Aj preto sa pozrel do záznamov z palubných kamier a okamžite našiel vinníka.

Majiteľ hnedého JEEPu, ktorého poznávacia značka je zreteľne čitateľná si to zrejme dobre nevypočítal a pri vchádzaní na parkovacie miesto pomerne silným nárazom poškodil svoje aj cudzie vozidlo. Takáto situácia sa samozrejme môže stať každému z nás a presne preto existujú poistky, ktoré kryjú prípadné škody.

V tomto prípade bol ale majiteľ zbabelec a z miesta nehody rýchlo ušiel. Pri cúvaní pri tom ešte raz oškrel Teslu, čím mohol poškodenie teoreticky aj zhoršiť.

V súčasnosti sú na odhaľovanie podobných situácií určené špeciálne palubné kamery, ktoré si aj Slováci vo veľkom lepia na predné a zadné sklo. Nejde však o najkrajšie riešenie a pravdepodobne každý majiteľ vozidla by uvítal takú funkciu, akú má aj Tesla. Patríte medzi nich?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.