Pokiaľ si myslíte, že vás spoločnosť Tesla už nemá čim prekvapiť, tak ste na omyle. Firma totiž na európsky trh priniesla špeciálnu edíciu piva, ktorá má byť inšpirovaná sci-fi vozidlom CyberTruck. Ako píše portál Gizmochina, cena tohto alkoholického nápoja je poriadne vysoká.

Novinka má označenie „GigaBier“ a na starom kontinente sa predáva za 89 €. Aby sme boli fér, za túto cenu získate balenie s troma fľaškami, pričom každá z nich má 330 ml. Za kus teda zaplatíte „iba“ necelých 30 €. Každopádne je to ale zrejme stále 15 – 30-krát viac, ako ste zvyknutí platiť za bežné pivo z obchodu.

Tesla uvádza, že ide o pivo typu pilsner (plzenské) a je varené z exkluzívneho kmeňa Cyberhops. Jeho chuť sa potom vyznačuje tónmi citrusov, bergamotu a sladkého ovocia.

Tesla Beer
Zdroj: Tesla

Pivo sa nachádza v luxusnej čierne fľaši s unikátnym dizajnom, matnou povrchovou úpravou a veľkým logo „Giga“. Obsahuje 5 % alkoholu.

Prvé pivo do spoločnosti Tesla je navrhnuté tak, aby napodobňovalo vozidlo Cybertruck a zároveň si uctilo 500-ročnú tradíciu nemeckého pivovarníctva Reinheitsgebot.

Tesla Beer
Zdroj: Tesla

Spoločnosť Tesla krátko po oznámení tohto nečakaného produktu zaregistrovala ochrannú známku na názvy Giga Beer a tiež Giga Bier. Rovnako podala žiadosť aj na americkom patentovom úrade no v krajine svojho rodiska zatiaľ nový alkoholický nápoj nepredáva.

Nie je to prvý alkoholický nápoj od spoločnosti Tesla

Ak vám príde absurdné, že práve spoločnosť Tesla predáva svoj vlastný alkoholický nápoj, mali by ste vedieť, že sa to nedeje po prvýkrát.

Tesla Tequilla
Zdroj: Teska

Už v roku 2020 uviedla táto firma na trh limitovanú edíciu produktu s názvom Tesla Tequila alebo „Teslaquila“ v exkluzívnej fľaši v tvare blesku. Išlo o malosériovú prémiovú tequilu añejo zo 100 % agáve.

Fľašky sa vypredali v rekordne krátkom čase, pričom ceny niektorých z nich okamžite vystrelili až ku hranici 1000 $. Spomenúť si ale môžeme aj na červené kraťasy Tesla z roku 2020 či píšťalku z roku 2021, ktorá sa predávala za 45 $.


Môže ťa zaujímať
- Reklama -