CEO spoločnosti Meta Mark Zuckerberg môže byť na svoj tím pyšný. Spoločnými silami nedávno predstavili adekvátneho konkurenta pre Twitter, sociálnu sieť Threads. Tá zaznamenala okamžite po premiére obrovský úspech a dokonca sa stala historicky najsťahovanejšou aplikáciou. Ako ale informuje Appleinsider, neplatí to pre celý svet.

Pokiaľ ste si chceli Threads vyskúšať aj vy na Slovensku, teoreticky to bolo možné. Teraz však Meta vynakladá maximálne úsilie na to, aby na sociálnu sieť zabránila prístup všetkým osobám žijúcich v EÚ. Po novom vám už nepomôžu ani VPN služby.

Sociálna sieť Threads už zaznamenala viac ako 100 miliónov nových založených účtov. A aj keď by mohla získať ešte väčší počet používateľov, EÚ jej momentálne kladie polená pod nohy. Používatelia sa preto obracajú na konkurenčný dobrý Twitter, ktorý sa na starom kontinente používať dá.

Kvôli blokovaniu prístupu cez VPN už totiž nemôže pristupovať ku obsahu, alebo publikovať nový obsah, aj keď sa im predtým zabezpečenie Threads podarilo obísť.

Meta však zdôrazňuje, že Európa je pre ňu dôležitým trhom a v budúcnosti bude robiť všetko preto, aby preň mohla priniesť čo najviac svojich služieb na čele s Threads.

Meta má v EÚ dlhodobé problémy 

Zuckerberg Meta Facebook
Zdroj: Wikimedia / DonkeyHotey / Unsplash / Dima Solomin (úprava redakcie)

Hlavný dôvod, prečo u nás Threads nefunguje sú prísne pravidla ochrany súkromia. Zákony o digitálnych trhoch a digitálnych službách majú značný vplyv na to, ako Meta moderuje obsah.

Hlavným problémom je tiež zbieranie osobných údajov používateľov na úzémí EÚ a ich následne odosielanie na americké servery, ktoré sú využívané na prispôsobovanie reklamného obsahu. EÚ síce s týmto problémom nedávno pohla, no nový zákon je možné stále napadnúť a tak sa naň Meta zatiaľ nemôže spoliehať.

Reklama
Reklama

My len pripomenieme, že to nie je tak dávno, kedy Meta platila skutočne mastnú pokutu EÚ za porušovanie súkromia a nesprávne narábanie s používateľskými osobnými údajmi. Zatiaľ teda nie je známe, kedy si Threads vyskúšame aj u nás. Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa na novú sociálnu sieť dostali a ak áno, aký na vás urobila dojem.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo prvú reklamu na iPhone 14 Pro. Firma zvolila iný prístup ako Samsung
Môže ťa zaujímať
- Reklama -